Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


Recommended Posts

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella imi pare foarte rau ca nu ati reusit sa mergeti mai departe. Apropo de acupunctura cunosc si eu pe cineva din afara, care dupa ani de infertilitate, cu 2 sau 3 FIV-uri nereusite si apoi a facut acupunctura si cu niste ceaiuri date, a ramas insarcinata de doua ori. A doua oara nu stiu daca a ramas tot cu ajutorul acupuncuturii sau pur si simplu. Oricum a ramas foarte repede dupa ce a nascut la vreun an. Eu sper sa-ti ajute si sa nu mai treci prin focurile unei proceduri.

Melissa, pentru vaginoza bacteriana, eu stiu, ca pe langa ovule, se da si antibiotic. Asa ca probabil daca isi face efectul antibioticul ar trebui sa treaca dupa tratament, daca nu probabil trebuie refacut tratamentul sau schimbat.

Ramo ma bucur ca ai analizele facute si ca sunt bune. Poate cu riscul de a o lua de la capat, ar trebui sa incerci in alta parte, daca nu esti foarte convinsa de clinica la care mergi. Stiu ca e greu, si eu am o problema cu deplasarile in alta locatie, e un stres in plus, dar poate fi si frumos. Si mie mi se pare un pret mic pentru o procedura FIV. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi32, mulțumesc pt gândurile bune. Din păcate eu alta varianta de a rămâne însărcinată nu am decât prin fiv, am avut 3 sarcini extrauterine si am pierdut ambele trompe. Da am mai văzut ca sunt rezultate bune cu acupunctura, eu voi încerca pt uter si pt ovule. De ce imi e groaza cel mai tare sunt durerile dupa punctie. Dar poate data viitoare nu voi mai avea așa dureri.

Oricum e ultima procedura pe care o voi face in țara, sunt puțin dezamagita de doctorii de la noi. Nu poți spune unei femei care își dorește din suflet un copil ca "ai avut ghinion". Din păcate aceeași replica a avut-o si in cazul unei alte cunoștințe cu care la fel a procedat, toți embrionii au fost fragmentati, ea fiind tot prin program, a pus-o sa plătească punctia sa ii rămână programul valabil dupa care a doua oare a rămas însărcinată, tot la el. Eu tind sa cred ca o politica de-a lor si o modalitate de a mai câștiga ceva bani pe sufletele noastre. Eu una nu pot accepta faptul ca toți au fost fragmentati, nici măcar unul nu a fost bun??? Toate analizele mele sunt bune, am mai facut si altele suplimentare care mi-au mai sugerat fetele de aici si tot au ieșit bune, ale soțului la fel sunt toate bune. Sunt niște chestiuni care nu pot fi verificate de noi ceea ce fac ei acolo. Din câte am mai citit ca fragmentarile pot fi si din cauza procedurii de laborator. Nu au avut o explicație concretă a ceea ce s-a întâmplat, plus ca nu mi-au arătat embrionii sa vad si eu ca așa este, cu toate ca ma ajuta doar psihic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si încă ceva ce mai rețin din discuția cu embriolog când am întrebat ce s-a întâmplat de s-au produs așa fragmentări pe toți, răspunsul a fost următor: nu exista o cauza anume pt ce s-a întâmplat, noi dam reușite de 40%. Cât costa un copil??? 50 mii euro-60 mii euro??? Daca noi puteam face reușită de 100% nu v-am cere pe procedura 8000 lei ci 50 mii euro si v-am da copilul in brațe. Asta a fost discuția ei cu mine, ceea ce iar nu mi se pare o discuție normala. Bineînțeles ca m-a lăsat fara replica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pistocel, nu cred ca iti congelau niste embrioni de proasta calitate. De ce? Doar pentru bani? eu cred ca ar trebui s arenunti la indoiala. Nu-ti foloseste la nimic. Stii de ce? au fost embrioni super si sarcini ioc, si au fost embroni chiar si prosti, fragmentati si au aparut copii super frumosi si sanatosi. 

Pregateste-te pentru o viitoare sarcina si las "partea cu paharul gol"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...