Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


Recommended Posts

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Lolita, nu va costa mare lucru repetarea spermogramei si inca o eco la alt medic, pt a avea certitudinea ca interventia se face pe baza unui diagnostic corect. Mie si nu doar mie, mi s-au pus diagnostice gresite (ecografic vorbind!), pe care, din fericire, nu le-am luat de bune puse de un sg dr, de aceea zic ca mereu mai merg la inca un dr sau doi..

Ai mare dreptate, Sele, multumesc! Vom merge la inca un medic, sa vedem si o alta parere! [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Neatza dragelor si bine ati venit celor noi!

     Clemence eu am primit(si nu numai eu) estro dupa punctie.In momentul ovulatiei estradiolul are o valoare ridicata care se mentine pana aproape de sf ciclului.Inainte cu cateva zile de venirea menstrei el scade si pt a pacali organismul se dau si estrogeni(acestia mentin nivelul estradiolului ridicat in corp ca si intr-o sarcina).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi tuturor! Azi am fost la doctor si de azi încep injecțiile. Dea, i-am arătat lui Dorni rezultatul NK si mi-a zis ca e ok 17% ca se poate pana la 20%. Spunea ca daca era problema ca fiind mari, nu reușeam sa ramân vreodată ținând cont de sarcinile din trecut. La ECO nu s-au văzut prea multi foliculi si mi-a dat doza mai mare de Injecții iar marti merg sa imi prelungească tratamentul. Am întrebat si de Clexane daca sunt pe doza buna de 0,4 având in vedere ca am 65 kg si zicea ca da ca cele de 0,6 se dau pe fetele care au 85 kg. Dar voi vedea ulterior dupa ce voi face analiza sa spună clar ca sunt pe doza buna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...