Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


Recommended Posts

Dea, multumesc mult! [pup] M-a motivat mesajul tau, insa deja apucasem sa-i multumesc pentru raspuns. Sunt mai bleguta, n-am indraznit sa insist... Imi place sa cred ca a citit pe diagonala, a fost si un email mai lung. Mie PK imi pare genul care e destul de direct, nu cred ca s-ar preface ca n-a inteles întrebarea, cred ca pur si simplu nu a citit cu atentie. Sper [:D] 

Raishwanya, mi-a mers la suflet încurajarea ta, iti multumesc! [flo] 

Seara frumoasa tuturor!!! [flo2]  [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella, imi pare rau, nu am stiut de trompe, poate ai mai scris si nu am retinut. Eu sper sa te ajute pentru ovocite si endometru mai bune, cat si pentru relaxare. Intrebarile noastre sunt retorice, caci nici doctorii nu stiu, uneori, un raspuns exact pentru esecul nostru. E adevarat ca raspunsul embriologului e stupid ca "Daca noi puteam face reușită de 100% nu v-am cere pe procedura 8000 lei ci 50 mii euro si v-am da copilul in brațe". Cum garanteaza, ca nu are cum nici pentru banii astia ... 

Pentru a vedea embrionii ar trebui sa intri in laboratorul lor si eu stiu ca nu e voie sau in sala la transfer, dar la tine nu a mai fost cazul. Si pentru ei e bucurie sa-ti arate ceva care putea fi transferat si nu sa te necajeasca si mai tare [flo2]. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, imi imaginez ce trebuie sa simti, imi pare tare rau!

Sele7, referitor la dr. Dracea, imi amintesc ca am citit odata un interviu cu ea si, da, sustinea si atunci ca nu este demonstrat stiintific ca heparinele ajuta in sarcina, in caz de mutatii de trombofilie. De aceeasi parere este si doctorita mea ginecolog din Oradea, care e convinsa ca nu ajuta, insa, pe de alta parte, mi-a mai spus ca se dau in sarcina ca nu indrazneste nimeni sa riste. Deci nu ar baga mana in foc ca nu ajuta...

Si am mai citit pe undeva pe forum ca nici PK de la Budapesta nu prea crede in Clexane. Ma insel cumva?

Pe de alta parte, cunosc personal un caz de persoana cu mutatii de trombofilie care, dupa doua SOE a dus la capat o sarcina fara sa ia nici macar aspirina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka, nu stiu cat de mult crede PK in Clexane (nu crede foarte mult totusi, mi-a zis ca nu exista suport stiintific) dar nu se prea ameteca in recomandarile hematologului. La mine a fost de acord cu Clexane din seara transferului. Ca nu a fost cazul, asta e altceva....dar poate va fi cazul dupa FET...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...