Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump presedinte?Who's next?


Recommended Posts

Monica, uite niște detalii aici.

 

Poți avea mai multe voturi la votul popular și totuși să nu câștigi. Ex: ai două state:

- statul A: populație 1000 de locuitori, 10 electori, votează 900 de locuitori pentru A și 10 pentru B. Câștigă A 10 electori

- statul B: populație 2000 de locuitori, 20 electori, votează 900 de locuitori pentru A și 1000 pentru B. Câștigă B 20 de electori.

 

A are 10 electori, dar 1800 de voturi. B are 20 de electori, dar 1010 voturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 917
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cred ca a schimbat tonul ,tocmai pentru ca acum ESTE presedintele SUA!

Cu siguranta echipa lui l-a sfatuit sa se tempereze ca acum ESTE presedinte. Trump a fost dur toata viata lui, si nu se va schimba la 70ani. Presedintii au consilieri, dar sunt si momente in care presedintele e singur si trebuie sa gestioneze o situatie, situatiile pot fi neasteptate si dificile. 

 

Dar timpul va arata daca a fost o alegere buna!

 

ps. Imi aduc aminte cand a spus Trump ca va candida la presedintie, parca in aceeasi perioada spunea si Kanye West ca se gandeste sa candideze. Ma amuzam si o vedea ca pe o gluma. Sper ca peste 4ani sa nu fie Trump versus Kanye

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trump spune ca doreste sfaturi de la Obama pentru a da un semnal ca America nu trebuie sa fie divizata dupa cum, din nefericire  a inceput.

 

Poti sa te uiti si la Kardashian si sa-ti educi si copilul sa nu o ia drept model.

Sincer nu inteleg cum m-as uita la ceva ce consider prost gust!

 

Pai e Trump altfel decat ceilalti, sau unul ca toti ceilalti dar e populist si spune ce vrea omul sa auda, doar pt a fi ales?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O stire azi in Reuters, despre relatia lui Trump cu Rusia. Ministrul afacerilor de externe rus, Ryabkov, confirma ca a avut contact cu Trump si echipa lui pe perioada campaniei si vor continua si dupa. 

Va aduceti aminte ca democratii l-au acuzat de asta si a negat. 

Plus de asta, cu cateva luni inainte FBI a deschis o verificare a afacerilor lui Trump cu oameni de afaceri rusi dubiosi. 

Bineinteles. Trump nu e corupt, doar ii fabrica media fapte de coruptie.

 

sursa http://www.reuters.com/article/usa-election-russia-trump-idUSL8N1DB5VV

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de curiozitate cand erau inca in campanie electorala si toti ziceau ca nu poate fii presedinte un candidat care are probleme cu justitia, intamplator azi mi-au picat ochii pe faptul ca incepe procesul lui Trump, legat de Universitatea lui. Daca il condamna pentru frauda, ce se va intampla cu presedentia?

Eu cred ca vor ajunge la o intelegere, ca sa evite alte probleme si sa se inchida dosarul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O stire azi in Reuters, despre relatia lui Trump cu Rusia. Ministrul afacerilor de externe rus, Ryabkov, confirma ca a avut contact cu Trump si echipa lui pe perioada campaniei si vor continua si dupa. 

Va aduceti aminte ca democratii l-au acuzat de asta si a negat. 

Plus de asta, cu cateva luni inainte FBI a deschis o verificare a afacerilor lui Trump cu oameni de afaceri rusi dubiosi. 

Bineinteles. Trump nu e corupt, doar ii fabrica media fapte de coruptie.

 

sursa http://www.reuters.com/article/usa-election-russia-trump-idUSL8N1DB5VV

Pai am inteles ca a afirmat in timpul campanieie,ca nu mai vrea ca SUA sa joaca rolul de "politai"al omenirii,ceea ce e foarte,foarte ok din punctul meu de vedre.

 

Si daca asta inseamna o reluare si renegociere cu Rusia(ceea ce Obama nu a facut absolut deloc,l-a ignorat pur si simplu pe Putin pe un ton cam arogant,parerea mea desigur)ce e asa rau in asta?

 

(eu cred ca ceea ce practica Rusia acum ,ca politica externa e zgindareala americanilor de ani d ezile,pusul as ape o treapta inferioara a Rusiei si o usoara desconsiderare a puterii numite Rusia)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos, daca America normalizeaza relatia cu Rusia nu e nimic rau. Eu cred doar ca rusii se folosesc de Trump sa se aseze intr-o pozitie mai buna, si sa le dea mai mult timp sa se pregateasca impotriva Europei. Rusia stie ca dupa Trump poate veni la putere un alt presedinte care va duce iar o politica impotriva Rusiei.

In afara de asta, tinand cont de faptul ca Trump a facut afaceri necurate cu rusii, probabil le datoreaza ceva. Apropo de faptul ca se spune ca n-ar fi corupt la nivel inalt.

 

Americanii au ales gandindu-se la ei, normal de altfel. Eu ma gandesc cum ne poate afecta pe noi in EU. Mie imi pare rau ca va anula acordul privind clima, pt ca Trump nu crede in asta. America va duce o politica ce-i va ajuta pe ei, probabil, dar va afecta Europa economic. 

Si uite asa Europa va avea scadere iar rusii vor deveni mai puternici.

 

Mie nu-mi place Trump si nici nu-i impartasesc politica, de aceea vad asa negativ. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...