Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump presedinte?Who's next?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 917
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu cred ca am mentionat protestele (nu imi amintesc) insa nu mi s-au parut juste. Trump a fost ales democratic, asta e, nu au pt. ce sa se revolte. Adica, nici macar nu e vina lui Trump, singura vina o poarta poporul american (in majora parte)... [:)]

 

Acum insa, doar la cateva zile, au motive [:D]

Am inteles ca vor sa il puna pe Ben Carson ca ministru / secretar la dep. de educatie? [:-)))] Omu' care zicea ca evolutia e o chestie satanista si Big Bangu o poveste?? Si la mediu pe unu care nu crede in schimbarile climatice? Nici nu ma mir, ca Trump spunea despre climate-change ca e un hoax si ca va scoate toate reglementarile de "environmental safeguard" puse de Obama [alcool]

 

Bine, deocamdata sunt doar nume prefigurate, dar pt. chestiile astea, da, as iesi in strada. E un dezastru total.

Nu rall, vina o poarta politicienii care care au venit cu asemenea candidati corupti. Culeg ce au semanat dar din pacate toata omenirea va avea de suferit. In rest deacord cu tot ce ai scris.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia , tu vii mereu cu replica " De vina sunt politicienii " , crezand ca alini suferinta celor pe care ii nnumesti SORE LOOSERS . care politicieni , mai exact ? Politicienii care au mintit si care s-au folosit de furia unui grup pentru a isi promova interesele . Pentru ca brexitul si Trump nu sunt altceva decat reactia unor oameni furiosi , care inspira alti furiosi , dandu-le incredere ca au dreptate si putere sa schimbe ceva , De fapt schimba binele in rau .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cunosc sistemul american, de aceea vin si intreb :

ok, a fost ales trump. dar inteleg ca va prelua puterea abia in ianuarie 2017.

daca in acest rastimp trump pateste ceva si nu-si mai poate exercita indatoririle de presedinte al sua, cine va fi numit presedinte in locul lui, vicepresedintele ? se fac din nou alegeri, dupa o perioada de interimat cu vp ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu gasesc care ar fi nemultumirile

Da,am observat,fara s-o iei personal!!!!

 

Nu trebuie sa fii pro Brexit sau pro Trump,ca s aobservi,sa sesizezi niste fenomen,care din pacate nu sunt de azi,de ieri.

 

Un grup nu poate da rezultatul final al unui referendum,asa cum un grup nu poate alege presedintele Americii!

 

Trebuie mai mult decit un grup...si exact asta s-a untimplat si in Anglia,si in America,si va urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce poate cineva castiga din divizare , rasism si xenofobie ?

Tu esti fixata pe termenii astia si atita timp cit vezi doar prin prisma asta,nu vad cum putem dialoga pe tema asta.

 

Tu singura trebuie sa gasesti raspunsurile de ce a aparut xenofobia si rasismul,daca vrei s ale gasesti,daca nu...e ok,e mai usor de a arata cu degetul o natie,o grupare,o apartenenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...