Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump presedinte?Who's next?


Recommended Posts

Chiar devine halucinant !

Collins,dar ce e asa halucinant,poate imi explici si mie?

 

Crezi ca daca exista lege care interzice cuvintul "nigger"si spinzurarea lor(ca sa reproduc intocmai exemplul anterior)crezi ca legea face ca sentimentele astea de ura ,dispret,sa fie inabusite?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 917
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Copiii zilelor noastre invata la scoala ca a fi gay este "ok", la fel ca si a fi negru, a fi emigrant ...etc. In trecut, invatau ca cei enumerati de mine erau mai inferiori si ii tratau ca atare.

 

In ziua de azi, nu simt nimic fata de un negru, nu ma simt superioară, nu il consider mai prost ...ba unii dintre noi se identifica si afectiv cu ei, formeaza cupluri, au copii, formeaza prietenii ...

 

Asa ceva nu era posibil in trecut.

 

Chiar ca discutia devine halucinantă ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca spui asta.

Uite cateva aberatii spuse de dl. Carson: https://thinkprogress.org/13-ridiculous-things-ben-carson-actually-believes-8ac626927019#.fd2nx4aew

 

Printre altele ca:

- el a demonstrat ca TOTI oamenii ALEG sa devina gay, pt. ca el stie cazuri de oameni hetero care au devenit gay in inchisoare

- femeile duc un "razboi interior"

- un american ce crede in religia islamica nu poate fi niciodata presedinte USA

- campusurile colegiilor trebuie monitorizate pt. discursuri politice liberale

- Obamacare e cel mai rau lucru de la sclavagism incoace (?!?!)

 

etc etc

sunt luate din context...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copiii zilelor noastre invata la scoala ca a fi gay este "ok", la fel ca si a fi negru, a fi emigrant ...etc. In trecut, invatau ca cei enumerati de mine erau mai inferiori si ii tratau ca atare.

 

In ziua de azi, nu simt nimic fata de un negru, nu ma simt superioară, nu il consider mai prost ...ba unii dintre noi se identifica si afectiv cu ei, formeaza cupluri, au copii, formeaza prietenii ...

 

Asa ceva nu era posibil in trecut.

 

Chiar ca discutia devine halucinantă ...

 

... ... si ca e ceva normal ca sa ai manager o femeie si sa iti dea instructiuni, si ca a fi mama singura/necasatorita nu inseamna ca esti o femeie imorala, ca a nu fi crestin sau a nu te casatori la biserica sau a nu-ti boteza copii nu inseamna ca meriti sa fi gonit din societate (sau, acum cateva sute de ani  ars pe rug) si asa mai departe.  Lista poate continua... 

 

Ai dreptate, Buflea, cu ultima propozitie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am incredere ca poate va fi mai bine , copilul meu nu stie sa urasca din motive rasiale , xenofobe , homofobe , de saracie , de incompetenta intelectuala . Copilul meu stie sa respecte , sa accepte , si cred ca la fel sunt toti copiii cu parinti care gandesc la fel . Societatea pe ei i-a format altfel . La noi in casa nu a auzit nimic care sa-i zdruncine normalitatea . Dar ce vor face acesti copii cand ii intalnesc pe cei cu valori opuse , carora legea le ordona sa le tina in frau , si poate la un moment dat isi vor gasi un lider care ii va descatusa de acest PC .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am incredere ca poate va fi mai bine , copilul meu nu stie sa urasca din motive rasiale , xenofobe , homofobe , de saracie , de incompetenta intelectuala . Copilul meu stie sa respecte , sa accepte , si cred ca la fel sunt toti copiii cu parinti care gandesc la fel . Societatea pe ei i-a format altfel . La noi in casa nu a auzit nimic care sa-i zdruncine normalitatea . Dar ce vor face acesti copii cand ii intalnesc pe cei cu valori opuse , carora legea le ordona sa le tina in frau , si poate la un moment dat isi vor gasi un lider care ii va descatusa de acest PC .

 

Exact frica mea de mama a doi copii care au crescut in spiritul egalitatii (nu al celui care are cel mai tare pumn cistiga sau al "descurcatului"). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...