Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trump presedinte?Who's next?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 917
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am spus ca e aiurea...inteleg plasticul...dar sa platesc si pt cele din hirtie?

 

Pai de ce consideri ca ar trebui sa le primesti gratuit?

Si in Romania se platesc si mi se pare firesc sa fie contra cost. Niste oameni muncesc pt. ele si resurse se consuma.

 

E personal asa ca inteleg daca nu vrei sa raspunzi, dar sunt curioasa, si William e sustinator Trump? [Cand eram de varsta lui eram foarte speriata de climate change, de razboaie... cred ca as fi fost cu adevarat terifiata cu un presedinte ca Trump [:)] ]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, poate cind ai timp sa pui exemplele de care vorbeam citeva pagini in spate. Chiar sint curioasa pentru ca stiu ca ai familie in State si vroiam sa vad cum functioneaza "telefonul fara fir" pe teme politice.

Nu.

Imi rezerv dreptul sa nu dau niciun exemplu. Nici din cele traite de mine nici din cele povestite de prieteni si familie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Contrar afirmatiilor tale, fenomenul inca exista...altfel nu ar fii oamenii aia cu ura in suflet pe care ii aperi? Adica daca toti am fi invatat lectiile pe care tu zici ca sint norma, de unde vin oamenii astia?

Din impunerea a ceva in care nu se recunosc?????

 

Eu nu apar pe nimeni si nici nu am vreo teorie personale asa cum in mod ironic se afirma,discut ceva ce ma intereseaza,care e fenomenul in urma caruia s-a ajuns aici,cum de populatia a votat cum a votat.

 

Si multe din replicile de aici imi arata ca da...e dus la extrem acest concept si aparatorii lui sunt la fel de inversunati,ca si aia care s-au saturat de el.

 

Sa vedem ce va urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din impunerea a ceva in care nu se recunosc?????

 

Eu nu apar pe nimeni si nici nu am vreo teorie personale asa cum in mod ironic se afirma,discut ceva ce ma intereseaza,care e fenomenul in urma caruia s-a ajuns aici,cum de populatia a votat cum a votat.

 

Si multe din replicile de aici imi arata ca da...e dus la extrem acest concept si aparatorii lui sunt la fel de inversunati,ca si aia care s-au saturat de el.

 

Sa vedem ce va urma.

 

 

Deci ai un rasist care vrea sa spinzure negrii de copac (sa sa linseze un gay, sau sa le traga o mama de bataie femeilor din viata lui ca i se pare ca si-au luat-o in cap) si restul trebuie sa accepte comportamentul ca pe ceva normal in virtutea faptului ca nu ne place corectitudinea politica?

 

Adica cei care nu au trecut prin procesul de educare ca tine si ca mine, fara cei 7 ani de acasa trebuie lasati sa isi exprime in mod liber verbal si fizic inclinatiile pentru a nu-i opresa?

 

Incerc din toate puterile sa inteleg...sincer. Faceti-ma sa inteleg cum aceste "virtuti" ca rasismul, xenofobia, homofobia, etc trebuie ingaduite la nivel de societate pentru a nu leza pe cei care sint cu bita in mina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din impunerea a ceva in care nu se recunosc?????

 

Cred că înțelegem political corectness diferit. Cum adică impunerea a ceva în care nu se recunosc? Political corectness îți spune doar să-l tratezi pe celălalt cu respect. Să nu folosești sintagme care îl marginalizează, care îl exclud, care îl discriminează.

 

Ce anume te obligă political corectness să spui și ai putea să nu te recunoști în expresiile respective?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incerc din toate puterile sa inteleg...sincer. Faceti-ma sa inteleg cum aceste "virtuti" ca rasismul, xenofobia, homofobia, etc trebuie ingaduite la nivel de societate pentru a nu leza pe cei care sint cu bita in mina. 

 

Eh ...isi rezerva dreptul de a nu da nici o explicatie ...sau, nu au timp sa explice, exagerezi, scoti din contest, nu ii intereseaza sentimentele tale ...chestii din astea. Cu alte cuvinte - suck it up !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce consideri ca ar trebui sa le primesti gratuit?

Si in Romania se platesc si mi se pare firesc sa fie contra cost. Niste oameni muncesc pt. ele si resurse se consuma.

 

E personal asa ca inteleg daca nu vrei sa raspunzi, dar sunt curioasa, si William e sustinator Trump? [Cand eram de varsta lui eram foarte speriata de climate change, de razboaie... cred ca as fi fost cu adevarat terifiata cu un presedinte ca Trump [:)] ]

rall, here we are again...cat de relevanta e opinia unui copil de 12 ani?

William nu e absolut de loc speriat de clima, razboaie...presedinte oricare ar fi...traieste cu incredere in Dumnezeu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...