Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trump presedinte?Who's next?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 917
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea aici s-a votat masiv cu Clinton, m-am uitat din nou pe harta electorala sunt zone cu 78.9% vot pentru Clinton. Coasta e albastra clar de sus pana jos, ba chiar inclin sa cred ca Hilary a luat mai mult decat Obama ... Dar am inteles ca statele care l-au votat pe Obama de doua ori acum au votat Trump...County uri intregi din Wisconsin, Michigan, Ohio. Acolo au castigat ei voturi.Inca nu am avut contact cu grupul de romani, sa dezbatem, dar mai mult ca sigur nu au votat Trump, si unii sunt pro republicani. Vecinul meu e American. Sotia lui e din bunici chinezi dar se considera americanizata pe buna dreptate, nascuta in Wisconsin. El republican de cand se stie. Au doua fete. e Impotriva imigrarii ilegale, in special mexicani ca din astia avem aici, are si ceva remasite de redneck din cate am vazut, e un foarte bun cetatean, saritor, dar totusi il simti oarecum rezervat cu noi emigrantii, si totusi a votat Clinton. Si nu se ascunde ca nu are motiv...Nu a votat cu Obama nici o data dar a votat cu Hilary acum. Fetele lui sunt mari, una in college una a terminat deja. Stie ce inseamna Trump pentru ele si poate si pentru ei ca familie. De accea am refuzat mult timp sa cred ca exista oameni care voteaza Trump pentru gretosenia lui...Nu stiu exact ce va face, in afara faptului ca o sa fie un circ 4 ani nu am alte garantii.Poate lumea se opreste pentru 4 ani din mers, poate peste 4 ani America devine smart again, sau poate cum intreba vecinul meu cum o duce Romania acum?, putem emigra in Europa:) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

really, unde, cand ,cum ai criticat pe Clinton?

 

Am criticat pe Clinton pe vremea cind inca se putea face ceva, adica in primaries. Si am votat cu Bernie Sanders in primary.

 

Am spus in mod repetat ca nu sint o admiratoare Clinton doar ca nu pot din punct de vedere moral sa votez o persoana pe care o consider un pericol mondial.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si voi astia din America aveti tot atitudine de imigrant , pripasit , iobag , care sustineti niste ineptii , ca mie asa mi s-a spus .

Desi , azi , am vorbit cu mama prietenei mele , englezoaica sadea , profesoara pensionara si mi-a spus ca se incheie un an oribil , nu si-a imaginat niciodata ca egoismul poate atinge asemenea cote , si ca englezilor le place diversitate . Si mai spunea ca sa cum acum sunt est-europenii tapi ispasitori , cu ani in urma au fost pakistanezii .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si voi astia din America aveti tot atitudine de imigrant , pripasit , iobag , care sustineti niste ineptii , ca mie asa mi s-a spus .

Desi , azi , am vorbit cu mama prietenei mele , englezoaica sadea , profesoara pensionara si mi-a spus ca se incheie un an oribil , nu si-a imaginat niciodata ca egoismul poate atinge asemenea cote , si ca englezilor le place diversitate . Si mai spunea ca sa cum acum sunt est-europenii tapi ispasitori , cu ani in urma au fost pakistanezii .

 

Este pierderea "privilegiului"...politicienii de azi nu prea au de fapt solutii reale la problemele cu care ne confruntam. Mediocritatea s-a implintat adinc in toate straturile societatii. 

 

Va pun un link (sorry, Viviana, stiu ca nu iti plac linkurile mele) la un articol scris inainte de alegeri. Explica foarte bine "frame of mind" la alegatorii care si-au dat votul in ascuns. Explica extrem de bine cum acest compromis al valorilor umane a fost facut cu atita usurinta.

 

 

http://www.salon.com/2016/10/12/beyond-the-pale-white-privilege-thy-name-is-donald-trump/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este pierderea "privilegiului"...politicienii de azi nu prea au de fapt solutii reale la problemele cu care ne confruntam. Mediocritatea s-a implintat adinc in toate straturile societatii. 

 

Va pun un link (sorry, Viviana, stiu ca nu iti plac linkurile mele) la un articol scris inainte de alegeri. Explica foarte bine "frame of mind" la alegatorii care si-au dat votul in ascuns. Explica extrem de bine cum acest compromis al valorilor umane a fost facut cu atita usurinta.

 

 

http://www.salon.com/2016/10/12/beyond-the-pale-white-privilege-thy-name-is-donald-trump/

 

un articol aberrant...de la salon.com!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...