Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trump presedinte?Who's next?


Recommended Posts

despre pungi...da a fost mai mult ca o gluma...dar se pare ca lumea pe forum aici...nu mai stie ce e asta...totul a devenit dirt-o data dramatic si paranoic...

 

prop cu pungile in california au trecut la mustatza..un vot f strins.

multi nu au stiut ca voteaza sa plateasca si pe cele de hirtie...au crezut ca doar pt cele din plastic...

intr-o prop. spunea ca banii dupa pungi ii bagau in buzunar magazinele, il alta au fost directionati la mediu...

 

lumea aici munceste 8-10 ore+1 ora lunch si mai sta cite 1-2 ore in traffic, sau sta in suburbs unde nu sutn magazine...nu are timp de cumparaturi zilnice sa se duca cu o traistuta

lumea se duce o data pe sapt la cumparaturi si cumpara un portbagaj de mancare...pt care o sa le trebuiasca ...zeci de sacosi...nu una.

 

multe dintre voi traiesc in buricul orasului si zilnic trec pe langa un magazin...e normal si usor sa mergi cu o traista.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 917
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai dorit sa afli de ce (ni) se pare trist iar eu am raspuns vorbind STRICT despre mine ca pre-adolescent, la varsta de 12-14 ani. Nu am vorbit deloc de W.

 

PS: eu nu am spus ca W ar fi trist (nu cred asta), ci situatia.

 

rall, tu nu stii ce inseamna increderea in Dumnezeu din punctul de vedere al unui credincios sau al unui copil care crede in Dumnezeu...deci despre ce vorbim aici?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu asta sunt de acord, alegerile au avut o concluzie si nu mai e nimic rational de facut decat sa astepti sa vezi rezultatul guvernarii Trump. 

Dar sa te astepti ca cei care au votat impotriva lui sa creada dintr-o data ca el este fara pata e naiv. Nimic din ceea ce a zis nu poate fi luat inapoi, si declaratiile lui au pus gaz pe un foc care era aproape stins. Ignorand spectrul urat al rasismului, misoginiei si al lipsei de bun simt in general nu vom ajunge la o societate mai buna.

 

Ok, suporteri Trump si-au spus parerea, au obtinut rezultatul dorit, acum hai sa lucram impreuna sa scoatem din nou in afara normalitatii discursurile extremiste. Pentru ca extremismul pare sa se imprastie ca incendiile de vara si cu cat "intelegem" genul asta de abordari cu atat mai rau o sa ne fie.

 

madanic...cum sa terminam cu circul asa dintr-o data? pai despre ce mai vorbim, daca nu de trump si suporterii lui?

 

hai sa mai continuam...si sa ne bagam si copiii si neamurile in discutie.

sa mai scriem si procentajul  de evangelisti incuiati care l-au votat...sa mai punem o poza si cu femeile crestine care se roaga(in bucatarie, nu?...sau la bible studies)...si sa continuam asa.

 

hai sa ne imaginam cu ce bombe o sa dea trump si tara va mai cuceri Putin...

 

sincer, devine ridiculoase mesajele..

 

vom traii si vom vedea...nu treb sa traim in paranoia asta.

 

ma bucur insa ca si tu iti dai seamaa ca ura  si extremismul treb oprite...nu construiesc o tara, nu ajuta societatea indifferent de pe ce baricada e...sau nu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu are timp de cumparaturi zilnice sa se duca cu o traistuta

lumea se duce o data pe sapt la cumparaturi si cumpara un portbagaj de mancare...pt care o sa le trebuiasca ...zeci de sacosi...nu una.

 

Si deci ce a atat de greu in a-ti pune niste pungi in portbagaj?

Ti se pare mai rezonabil sa consumi saptamanal zeci de sacose pe care sa le folosesti o singura data?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rall, tu nu stii ce inseamna increderea in Dumnezeu din punctul de vedere al unui credincios sau al unui copil care crede in Dumnezeu...deci despre ce vorbim aici?

 

Bineinteles ca pot intelege ce inseamna, nu e deloc un concept abstract, ba e chiar foarte comun.

Daca nu-l am nu inseamna ca nu-l inteleg. E usor de inteles.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca pot intelege ce inseamna, nu e deloc un concept abstract, ba e chiar foarte comun.

Daca nu-l am nu inseamna ca nu-l inteleg. E usor de inteles.

daca ai considerat ca a avea incredere in Dumnezeu e ceva trist...pe mine ma face sa cred ca nu ai inteles acest concept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca as fi spus pff, las ca are grija Dumnezeu sa-mi fie bine (?!), da, consider ca ar fi fost trist.

 

Aici se potrivea vorba aia cu "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in traista". A creeat El lumea dar ne-a incredintat-o noua sa o stapanim dupa cum ne taie capul. SI e ca o metafora despre omul care primeste o avere pe care o risipeste fara sa se gandeasca la viitor, apoi scutura pumnul spre cer si-l intreaba pe Dumnezeu cum de a lasat sa se intample asta.

Dumnezeu a dat lumea dar nu a promis ca daca o stricam pe asta vom primii alta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca ai considerat ca a avea incredere in Dumnezeu e ceva trist...pe mine ma face sa cred ca nu ai inteles acest concept.

 

Pentru voi cred cu convingere ca nu e trist, de asta am si subliniat ca nu cumva sa intelegi ca eu cred ca W. e trist.

Dar sa nu iti faci grija pt. poluare pentru ca are grija Dumnezeu sa fie totul bine, da, mi se pare o situatie trista.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...