Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trump presedinte?Who's next?


Recommended Posts

Da, asta nu mai vor alegatorii, sa fie dezamagiti de cei pe care i-au crezut modele. Oamenii cred nu ca Trump e fara pata, insa zic ca-i cunosc toate "petele". Atita s-a dat in spectacol, la propriu si la figurat, incit oamenii considera ca-l cunosc, ca de la el nu se mai pot astepta la surprize neplacute. Contrar lui Hillary, care pe masura ce avansa in campanie mai adauga cite ceva la raboj - problemele de sanatate, afacerea cu mailurile, etc.

 

Foarte interesant punctul asta de vedere si foarte posibil ...

 

Dar ce "shallow" mi se pare, sa nu conteze cat de mocirlos este un om, sa conetze doar ca mocirla sa fie publica ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 917
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu e gluma.

Si cum sta copilasu' ala cu mainile deschise, ochii mari si zambetul pe buze, si astia cica "cine e INTRUSUL?" Hai ca imi vine sa plang acus.. [:D]

Oamenii astia au luat-o razna cu totul [ph34r]

Rall, doresc sa-mi cer scuze. Am citit mai multe despre subiect si mi-am facut o impresie. Da e tampita imaginea. Si lezeaza.

Chiar daca  la scoala se foloseste "intrus" nu asa cum il folosim noi, chiar daca copiii invata diferentele, calea aleasa nu e corecta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Am urmarit live...nu era nimeni sa il "cheer" pe ruta catre Capitol...strazile erau goale (mai mult erau protestatari care l-au "booed"). Nici pe departe nu e lumea entuziasmata...doar la Fox news vei auzi povesti depanate de verva suporterilor.

 

Acuma chiar vreau sa vad cei care l-au votat cum lupta pentru mai bine...sa ii vad cum curge sudoarea pe ei sa faca America Great Again!!! 

 

Si vreau sa ii vad cum o sa reactioneze cind Medicare e taiat, Medicaid e taiat, ACA este revocat si pretule la asigurare vor creste cu 30% (dupa ultimile preconizari). 

 

Am urmarit si hearing pentru Cabinet...o gluma proasa. O vazura-ti pe Mme DeVos ideea ca ne trebuie arme in scoli sa ne aparam de ursi grizzly? Patetic!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu speech-ul.... sincer nu ma mira absolut deloc ca a castigat alegerile. Canta exact ceea ce America - daca o gandesc ca o masa- doreste. Sa re-devina great, sa-si reasigure comfortul material si sa se ingroape in doctrina religioasa.

 

ma tot gandeam zilele astea (si doar din lipsa de timp nu am deschis un topic) daca am putea incerca sa detinim valorile unei societati. Si daca alegerile ca proces reprzinta intru totul aceste valori. Si mai als, ce optiuni ai cei care nu impartasesc valorile majoritatii, unde se regasesc.

 

the sisters march .... mi se pare atta de tardiv si de fara efect... iara abordarea Canadiana mi se pare de-a dreptul ridicola. Citeam dimineatza opinia unei doamne locale ce se deplaseaza la mars si ce o motiveaza. "The future has to be nice" si d aceea tb protestat impotriva lui Trump.

 

dar e reprezentativa. America e obsedata de greatness, canada de nicety si politete si de fapt lipsa de profunzime, de semnificatie, de "living with intent" e zguduitoare.

 

colegele de continent, si de la voi se vede la fel?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, ai dreptate in mare masura...am mentionat ca merg la mars...o fac mai mult pentru mine. Am militat o groaza pentru Bernie Sanders. L-am votat in primaries, am scris scrisori...am iesit la vot si am votat Hillary cu toate ca nu a fost optiune mea #1 (si cu un gust incredibil de amar dupa masinatiunile DNC care l-au sabotat intern pe Bernie). Ca cetatean, in afara faptului ca stau cu emailul si cu telefonul pe senatorii si reprezentantivii din statul meu, nu am altceva ce sa fac. Am o senzatie de inutilitate...ma ia spaima cind aud un speech plin de ura..cel putin ma face sa ma simt ca un protest este totusi luat in seama. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...