Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump presedinte?Who's next?


Recommended Posts

 

 

Mai, terminați-va ...chiar ca exagerați.

 

Din păcate, nu exagerez. Dacă bagi un ochi pe comentariile unde patrulează suporteri Trump și pe website-urile lor, vei vedea cum decurg discuțiile cu privire la emigranții LEGALI și cei cu viza de lucru. Starea generală este ca noi, emigrantii, luam joburile celor "native born". Legislația se pare ca se îndreaptă către "protecția joburilor de US"...adică mai puțin emigranti.

 

 

https://www.google.com/amp/s/www.washingtonpost.com/amphtml/world/national-security/trump-administration-circulates-more-draft-immigration-restrictions-focusing-on-protecting-us-jobs/2017/01/31/38529236-e741-11e6-80c2-30e57e57e05d_story.html?client=safari

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 917
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle la stiri au spus ca e anti avort, anti gay, anti democratie. Eu din media imi iau informatiile. Tu ii cunosti pesronal pe astia sau de unde stii atit de bine ce le poate pielea? Adica care e realitatea?

 

media distorsioneaza f mult realitatea...e din ce in ce mai greu sa gasesti o sursa sigura ca spuen adevarul.

stii ca si in timpul alegerilor ce spuneau sursele...ca trump e asa si pe dincolo, ca nu e serios, ca nu va cistiga ca are ratings low, ca nimeni nu-l suporta...etc...etc.

 

si iti spuneam ca de fapt  ce aud eu e cu totul altceva...ca de fapt are sustinatori, si are sanse mari de cistig...

 

asa si acum...e treaba ta daca te iei dupa media, mergi cu turma de pe forum...dar sa stii ca are sustinatori, si nu sunt prosti, nazisti, albi, habotnici...etc...sunt oameni normali ca si tine, care vor sa doarma linistiti si sa isi creasca copiii in pace.

 

deci, eu vreau sa-ti arat ca e si o alta parte a monedei, si nu ca sa ii iau parte lui trump, dar sa expun ca situatia asta nu e chiar asa cum e mediata.

 

ca va fi bine sau nu...vom vedea, dar e evident ca disensiunile si ura care exista va incetinii procesul de redresare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

media distorsioneaza f mult realitatea...e din ce in ce mai greu sa gasesti o sursa sigura ca spuen adevarul.

stii ca si in timpul alegerilor ce spuneau sursele...ca trump e asa si pe dincolo, ca nu e serios, ca nu va cistiga ca are ratings low, ca nimeni nu-l suporta...etc...etc.

 

si iti spuneam ca de fapt  ce aud eu e cu totul altceva...ca de fapt are sustinatori, si are sanse mari de cistig...

 

asa si acum...e treaba ta daca te iei dupa media, mergi cu turma de pe forum...dar sa stii ca are sustinatori, si nu sunt prosti, nazisti, albi, habotnici...etc...sunt oameni normali ca si tine, care vor sa doarma linistiti si sa isi creasca copiii in pace.

 

deci, eu vreau sa-ti arat ca e si o alta parte a monedei, si nu ca sa ii iau parte lui trump, dar sa expun ca situatia asta nu e chiar asa cum e mediata.

 

ca va fi bine sau nu...vom vedea, dar e evident ca disensiunile si ura care exista va incetinii procesul de redresare.

 

Ti-ai insusit foarte bine modelul lui Trump! O intorci cum iti vine! Pai e Trump impotriva avorturilor? E Trump pro-arme?  E Trump anti gay, ca de altfel voi credinciosii? E trump pro tortura? Trump singur a spus de discutia cu Premierul Australiei, nu a scris presa din burta, iar PM Australiei a incercat sa fie cat de diplomat a putut fi. E Gorsuch de acord cu politica lui Trump? Toate astea le-a declarat el, nu a scris presa!!!

E la fel ca in RO acum, daca esti fan Antena 3 vei vedea o Romanie, daca te uiti la realitatea vezi o alta Romaniei. 

 

Spui ca probabil te vor deranja lucruri marunte la politica lui Trump, dar in general te bucuri ca face ce a spus in campanie. Pt tine ce-a facut pana acum, ca unii parintii nu reusesc sa intre in tara la familia lor, la copiii lor, parinti care poate erau singurii care aveau un venit si acum vor pierde job, case,...toate astea nu sunt nici macar lucruri marunte pt tine?

Nimic nu te misca din tot ce sufera multi oameni acum, dar nu uiti sa ne amintesti ca tu esti un om bun, ca tu nu faci nimic rau [bla]

 

Insisti ca sa asteptam sa faca ce a promis, Pai Doamne fereste, tocmai ca nu trebuie lasat sa faca ce a promis, pt ca majoritatea masurilor sunt anti-oameni.

 

Ca tot ne-ai facut turma pe forum, prefer turma pe forum decat turma intr-o grupare religioasa.

 

Michele, tu esti anti musulmani dar eu vad de fapt multe asemanari.

Ambele religii refuza sa accepte ca exista o ata religie

ambele sunt impotriva persoanelor gay

ambele sunt impotriva avorturilor

ambele sunt exagerat de conservatare

ambele voteaza dictatori

ambele spun ca fac ce fac in numele Domnului

Sa inteleg ca e o lupta intre care religie rezista!

 

Buflea, poate exagereaza Madanic si Antmil, dar nu asa s-a spus si dupa primul discurs, ca acum se va calma si ca nu va mai fi ca in campanie? Cand se vb de un decret care te poate afecta, normal ca te sperii. A aratat ca e in plina forma de semnat decrete. 

 

Tonul in Europa a inceput sa sune cu cel al lui Trump. Ceea ce vad in Romania acum, imi arata ca unii si-au luat notite de la Trump. Trebuie sa te doara undeva de popor,  sa-ti duci mizeria de politica cu forta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, rall ai ajuns clairvoyant !

 

Nu vad logica. Sunt clarvazatoare (adica vad in viitor) pentru ca mi s-a parut ca ai spus pe un ton insultator "hai mai du-te la un protest si lasa-ma in pace"?

 

Pana recent aveam oarecum convingerea ca din naivitate si oarece manipulare din cadrul cercului / conducatorilor tai religiosi faci anumite afirmatii si ai unele convingeri dar incep sa observ sub pojghita asta si, ceea ce mie mi se pare, rautate din interior. Ma intristeaza si voi incerca sa nu mai dialoghez cu tine pe astfel de teme [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...