Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Eu am tradus (la telefon) pentru persoane care au sunat la numarul de urgente. Tot asa, se face o evaluare, daca se stabileste ca e urgenta "de ni-no" se trimite ambulanta sau li se spune parintilor sa se suie cu copilul in masina si sa mearga urgent la spital. Daca nu e urgenta mare li se spune sa mearga la medicul de familie sau la un "out of hours" centre .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt ceva mai bine, dar tot la orizontala stau, tot mai am dureri.

 

Ai mai mers la bazin / sauna? Ca tin minte ca ai facut abonament pe 1 an si parca nu te-am mai auzit [:)]

Intreb pt. ca de saptamana viitoare intentionez sa merg si eu, dar dat fiind ca nu inot, poate merg la clasele de aqua gym sau Pilates [:)]

 

Imi place ca e un bazin cu apa sarata, tare ma deranjeaza clorul din piscine [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai mers, mai rar dar am fost. 

Da, e nasol clorul si miroase costumul de baie, bleah, si parul daca nu il speli.

Daca ai sta in Bucuresti te-as invata sa inoti. Pentru mine inotul si patinajul sunt cele mai frumoase sporturi. Pacat ca m-am decrepit si nu le ma pot face sustinut.

 

Oricum pe mine ma doare spatele cand inot, dar rezist eroic si ma scoate din necaz hidromasajul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E interesant si sistemul de la voi, Ioana, Dark.

E bine ca e un med. fam. de urgenta. La noi nu sunt si de aia ajung mamicile la spital la urgenta.

Eu m-am inteles foarte bine cu medicul de familie al fii-mii. Are program de teren 2 ore/zi. Si venea acasa cand faptura era prea bolnava - ca stia ca o evaluez destul de corect.

Si la vaccin tot acasa venea pentru ca le cumparam eu.

Acuma, de cand a facut 18 ani, le-am predat-o si ea la randul ei s-a imprietenit cu ele.

==

La noi ploua cu bulbuci, cu spume, cu zgomot. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost in seara asta la Yagmur, sa mai stam de povesti ca in vremurile bune (ea obisnuieste sa spuna ca ne vedeam mult mai des cand nu lucram impreuna, decat acum [:)] )

 

peste zi a fost o vreme tare placuta, cu soare si temperatura de-a dreptul acceptabila (imi spunea taximetristul ca la 6 seara erau 14 grade); seara a inceput ploaia aia cu bulbuci de care zice Viv, insotita la un moment dat si de vant foarte puternic, care trantea geamurile si se auzea destul de sinistru. vantul s-a potolit destul de repede, ploaia insa nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi ieri a fost cald si frumos, in limitele lui Nov, dar daca a fost pisica mica bolnava, nu am facut mai ninic decat sa stam cu ochii pe ea sa vedem cum e. Aseara a mai vomat o tura, dar am impresia ca nu a fost corelat cu cele de mai devreme: a bagat tzitzi cam mult si cand am ridicat-o sa o ragai era deja adormita si a vomat si o gura de lapte. Peste noapte a fost ok, a dormit rezonabil de bine- doar de vreo 4 ori s-a trezit si s-a culcat repede la loc. Acu e vioaie si topaitoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a propos de sporturi, as vrea sa merg cu Patri la ski in decembrie (stiu, eu si juma de Romania). Aveti vreo recomandare de instructor/ scoala se ski? Poate sa fie si in alta zona decat Valea Prahovei, ca au anuntat iarna blanda si probabil zapada va fi cam putina acolo. Ma gandeam la Vatra Dornei? Sau pe la Neamt?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...