Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acum vreun an-doi de zile am auzit prima oara de apa micelara de la o prietena careia dermatologul i-a recomandat-o pentru nu stiu ce afectiune.

De atunci tehnologia a avansat rapid, rapid si a aparut apa micelara demachianta.

Mi-am luat si eu un astfel de demachiant aseara si este foarte bun. Mai bun decat orice am folosit pana acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce face apa micelara? )Mie imi suna ca ceva infestat cu ciuperci [:D] scuze Viv)

Demachiaza si purifica. Nu stiu exact ce face. Prietena asta a mea de ani si ani de zile in loc de crema de fata obisnuita folosea cutaden. La un moment data i-a disparut bariera antibacteriana si a facut pe fata o ciuperca. A avut ea si tratament oral cu antibiotic si apa asta micelara.

 

Din ce am citit e o apa amestecata cu ulei. Mici molecule de ulei amestecat cu molecule de apa - s-a reusit acest amestec  [:D] si cica moleculele alea se cheama micele. Te doare mintea!

Cert e ca e un bun demachiat pentru mascara rezistent la apa, de exemplu, daca intra in ochi nu ustura, a fost mai buna decat alte demachiante.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, citisem despre doreta (recomandat unui adult cu zona zoster) ca i-a provocat persoanei respective puseu de tensiune, agitatie, stari de sufocare cu palpitatii, care au durat aproape 12 ore. Ma uit maine pe acel forum si iti spun exact, culmea e ca si asistenta de pe ambulanta care a fost chemata la domiciliul pacientului, patise aidoma de la doreta si a stiut exact ce sa faca pacientului respectiv.

 

uite, viv, ce spunea persoana respectiva pe acel forum:

 

"In a doua zi de tratament din pricina durerilor a optat pentru o tableta Doreta.

La nici o ora dupa au inceput necazurile. Stare foarte proasta, lipsa de aer, agitatie, senzatie de voma, tensiune ridicata care nu a cedat cu nimic.

Chemat salvarea, care a venit dupa 3 ore. Sansa a fost ca medicul si asistenta sa fie pe faza mai ales ca asistenta patise acelasi lucru cu acelasi medicament Doreta.

In primul rand au calmat pacientul pentru ca pe fondul starii de neliniste crescuse si tensiunea, insa restul reactiilor adverse aveau sa dispara in cca, 10-12 ore de la administrare tabletei Doreta.

S-a administrat Furosemid injectabil pentru eliminarea lichidelor, un algocalmin si o pastila de Xanax pentru linistire.

Intr-adevar inainte de ora 2 noaptea, adica exact la 12 ore de cand fusese luata tableta cu pricina, starea se ameliorase simtitor."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...