Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

neata Ioana, imi pare rau ca Julia nu e mai ok. un sirop de ridiche neagra incerci? .

 

As incerca si sirop de cozi de salamandre, ca tare o chinuie tusea, dar n-am. Nici salamandre, nici ridiche neagra. Si nu am vazut nici prin supermarket, nici la piata de fermieri, ca as fi luat ptr mine sa fac salata. Alte idei naturiste? Sau siropele? Prospan? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As incerca si sirop de cozi de salamandre, ca tare o chinuie tusea, dar n-am. Nici salamandre, nici ridiche neagra. Si nu am vazut nici prin supermarket, nici la piata de fermieri, ca as fi luat ptr mine sa fac salata. Alte idei naturiste? Sau siropele? Prospan? 

prospan a fost ok pentru fetita mea cand era mica si mai tusea.

tusea e seaca sau productiva ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate capritag! [:)]

 

Ioana, imi pre rau de julika cu tusea ei, saracuta. Stodal se da la copchilasi asa mici?

===

 

Am pierdut niste chitante care imi spun ce si cat am platit contributia la sanatate. Am fost la CASMB - prietenii mei, care mi-au spus ca ei nu au o situatie cu platile mele si sa fac bine sa ma duc la ANAF. Azi am facut drumul la ANAF sa cer situatia analitica a platilor mele efectuate in ultimii 3 ani (asa ca sa fie acoperitor). Faci cerre, o depui la registratura si vine pe email.

 

ANAF-ul meu e tocmai in Baneasa, m-am dus acolo cu un taxi. Las la o parte ca nu puteau accesa serverele de la Ministerul Finantelor decat foarte, foarte greu, ca sa va povestesc cum nu am gasit de unde sa-mi iau card de transport.

Am inghetat asteptand un taxi pentru ca nu mi-a dat prin cap sa ma urc in transportul comun si sa platesc prin SMS.

 

In toata tevatura asta ma tot suna soru-mea si eu tot respingeam apelul.

Pentru ca insista si m-a enervat i-am raspuns. Si imi spargea urechea si asa inghetata de vant urandu-mi de zor la multi ani si eu tot ii ziceam ca s-a tacanit.

Oricum nu se tacanise. Bine cel putin ca nu ma mai fac de rusine la barbat si sa nu stiu ca azi e ziua noastra.

 

Cine nu are o sora sa-si cumpere. Si pentru ca ma simt duioasa in ceea ce o priveste sa va spun ca o data mi-a spus ca ea nu stie cum e sa ai amintiri din copilarie numai cu tine insati pentru ca nu are nicio amintire in care sa nu apar si eu.

Am reflectat adanc si am scobit mult in memorie si i-am dat dreptate.  Nu exista. Totul se leaga de amandoua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

prospanul pentru mine e frectie la picior de lemn. precis nu gasesti ridiche neagra? tuse

 

Nu, ca am cautat deja de ceva timp. Nici macar nu are nume propriu, ca sa zic asa, i se spune ridiche de iarna, dar sub denumirea asta am gasit si albe si violet. O sa iau una alba si una violet sa le gust si sa incerc cu ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...