Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Monica, cum stai chiar in fata pietei si o privesti, usor in stanga shaormariilor, in stanga ei ai o alee lata, un drum pietonal.

In stanga, pe colt, drumeagul este strajuit de Farmacia Sensi Blu si in dreapta de piata.

Mergi pe acea straduta si aproape de capatul ce da in Clucerului e magazinasul, pe aceeasi parte cu Sensi Blu.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pentru ca este aici un subiect despre dulciurile copilariei facute de bunici mi-am amintit de mamica prietenului fii-mii care face/nascoceste tot felul de dulciuri, creme, torturi.

Sambata  a fost la ziua lui mi-a povestit ca a mancat o prajitura cu crema de Fanta.

[doh] adica a pus gelatina in sucul Fanta.

 

 

Si bunica-mea mi-a facut prajitura asta cand eram in facultate. E delicioasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in garda si astept sa vina un pacient de la alt spital.

 

Am avut acum dupa amiaza o doamna de vreo 65-75 de ani venita cu trimitere de la MF pt ca in iulie (!!!!!!) a simtit ca a calcat in ceva si acum e deranja la mers.

Pacienta a spus ca i-a fost frica sa nu faca vreun sepsis.

Nu avea absolut nimic in talpa, iar acolo unde se apasa ea si simtea ceva, simtea de fapt o mica batatura. Cand i-am spus ce este s-a uitat la mine stupefiata si a intrebat cum s-a ajuns la asa ceva. :)))

Dupa asta am taiat batatura cu o precizie de pedichiurista, am facut si o Radiografie ca sa vedem cu totii ca nu e nici un corp strain iar cand i-am dat scrisoarea cu consultul mi-a spus ca nu o mai deranjeaza nimic.

 

In cealalta camera era o fata de 14 ani careia ii plutea unghia de la degetul mare in deriva. La intrebarea ce s-a intamplat, mama ei a inceput ' s-a lovit in septembrie la deget', dar a continuat spuannd ca azi s-a lovit inca o data.

Am pus mana pe unghie si am tras-o afara, ca nu mai era la locul ei de nu stiu cand.

 

 

Ca la mani-pedi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ioana, inhalatii sau salbumutamol ai incercat ? juniorul meu le- - incercat pe toate , inclusiv seu de oaie pe piept [smulgpar] salbumutamolul ii dilata bronhiile si ajuta sa elimine secretiile din plamani ( explicatie de parinte)

 

Nu avem aparat. Cel mult pot sa fac aburi in baie si sa ii pun ceva uleiuri esentiale in apa. O sa incerc diseara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...