Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Malina nu prea are prieteni pentru ca seamana cu mine, nici nu's genul care socializeaza prea usor cu strainii. Desi am 3 copii la scoala, sunt doar 2 mame pe care le cunosc, in rest doar din vedere. Si nu stiu nici cum sa ma bag in seama cu alte mame, in cel mai bun caz ne salutam si atat. Nici in tara nu eram eu prea sociabila, daramite aici unde mai e si bariera limbii. Ca afurisenia asta de dialect imi scoate peri albi. Jur ca am zile cand stau inconjurata de englezi undeva si mi se pare ca's pe marte, ca nu ii inteleg ce vorbesc intre ei. Desi majoritatea englezilor cand vorbesc cu mine si se prind ca nu's englezoaica, isi adapteaza vorbirea incat sa ii inteleg, dar in rest, parca nici nu vorbesc aceeasi limba.

 

pai, daca vrei sa nu iti mai tiuie urechile de singuratate, cam trebuie sa te mobilizezi si sa te bagi in seama. Din experienta mea mamicile sunt destul de primitoare mai ales daca le zici de la inceput ca vrei sa ajuti si te arati interesata sa va imprieteniti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella, frumoasa foc mandra ta!!

 

Apropos, parca tu spuneai la un momentdat ca s-a vopsit. Ati fost la coafor?

 

Ca pe mine ma innebunesc astea mari ca vor ba sa-si faca parul bleo, ba roz, ca au vazut ele spray-uri colorante pe ebay, sa le cumpar asa ceva.

 

La ele la scoala multe fete au parul roz, verde, bleo, tot sau doar suvite. Pe cat de stricti sunt cu uniformele la scoala, pe atat de lejer sunt cu restul, coagura, manichiura, chiar si machiaje, nu ii intereseaza. Dar daca nu ai cravata la tine te paste detentia!!

 

In fine, revenind, n-am nicio problema cu vopsitul temporar al parului in orice nuanta vor ele, dar as avea cu ceva definitiv. Aveti vreo idee sau sfat ce sa le cumpar pentru asta? Vreo recomandare de marca/produs ok? Sau e mai ok sa le duc la salon?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...