Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

Nu am intrat de multisor, am IAR copiii raciti amandoi si culmea am racit si eu IAR! [zirea]

Nicieu nu cred ca ma bag la SS, chiar daca ideea imi place, am aceleasi probleme existentiale ca si Mickyyy [:I]

 

In schimb, vrea sa va cer sfatul celor care ati trecut prin asta pana acum.

Se organizeaza revederea de 25 de ani de la terminarea liceului acum, vineri. Ce chestii dragute am putea sa facem in asa scurt timp....nu stiu, ceva cu care fiecare absolvent va pleca in buzunar si ii va aduce aminte...o chestie simpla....Noi, cele 3 care ne ocupam de organizare nu avem nici o idee. Am citit de invitatii sau insigne cu numele si cam atat. Noi vom fi vreo 30-35 de persoane.

 

Sa aveti o zi frumoasa!

noi ne-am mobilizat sa transmitem scanate fotografii de pe vremea anilor de liceu, apoi cine a dorit a trimis si poza actuala, iar un fost coleg care lucreaza la o agentie de publicitate a facut un montaj al acestor imagini, cu o coloana sonora unde se regaseau melodiile perioadei.

am avut ecusoane cu numele (inainte de casatorie, fetele) pentru a ne recunoaste mai usor, cativa colegi au ajuns de nerecunoscut sub trecerea si povara anilor.

am avut si fotograf la restaurant, am primit ulterior doua cd-uri, unul cu poze, celalalt cu filmuletul si oarece filmari de la liceu si restaurant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Am inceput saptamana in forta  [zirea] si va fi o saptamana agitata...diseara mergem intr-un oras de langa noi, ne vor vorbi despre alegerea meseriei etc...e obligatorie participarea parintilor, am primit adresa de la primarie...maine am zi de vizita la scoala...miercuri merg cu Marcia la dentist...la job avem o groaza de proiecte, publicatii...asa ca astept cu nerabdare sarbatorile  [:D]

 

Pe 3 decembrie m-am inscris ca voluntar, la o actiune cu Mos Nicolae (vor fi copii, nasii lor si Mosul...vor face prajiturele, Mosul le da cadouri...noi avem grija ca totul sa se desfasoare conform planului)...vreau de mult sa fac lucrul asta, dar actiunile sunt in cursul saptamanii, asa ca e imposibil...de data asta este sambata.

 

Daniela, Viv, sanatate multa  [flo2]

 

O zi cu soare va doresc ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fapt asta cu copii poate fi facuta chiar la nivel de forum, nu doar de ghetar, si e posibil sa fie multi tentati de idee, chiar daca nu cunosc persoana.

Una e sa iei un cadou pentru un adult pe care nu il cunosti, sau nu il cunosti suficient, si alta pentru un copil.

Si cum eu de exemplu sunt campioana la nr. de copii, daca ma inscriu cu toti 4, trimit si eu la randul meu tot 4 cadouri la altii, ca sa fie echitabil :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a ajuns curierul la ai mei cu ochelarii si ceasurile..i-am spus mamei sa nu deschida cutia pana pe 24  [:)] dar scria pe colet ce contine, asa ca a trebuit sa-i spun ce si cum...le pune bine pana pe 24 dec.

 

Azi ne-a venit si masina pt sport  [ph34r] a primit Marco mesaj ca a fost livrata, desi nu era nimeni acasa...asa ca a dat o fuga pana acasa...cutia era la usa, in curte  [batcap] curte in care poate intra oricine.

 

Mai nou vrem sa ne luam pat gen lada [ascuns] nu stiu cum il cheama in romana (in germana e Boxspringbett)...e faimosul pat american...am studiat oferte pe net, incep de la o mie de franci si ajung si la 20mii  [zirea] am vazut cateva si cu motor, se misca saltelele (fac valuri) [:D]

 

Marco vrea sa-si ia telefon nou, cel vechi are 3 ani si a inceput sa faca figuri...aseara am dat peste Huawei...nu sunt rele, dar nu le cunosc, asa ca nu ma pot pronunta...poate lua si S4-ul meu vechi, e inca bun...joi mi-am luat telefonul de la reparat (a avut o placuta stricata), asa ca cel vechi e din nou "liber".

 

Aseara am reusit sa termin si albumul cu pozele din Sicilia, m-am miscat repede..de obicei imi trebuiesc cateva zile pt un album...e adevarat ca nu am ales decat 300 poze. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceam si dincolo ma inerveaza pisica. O apuca mieunatul si nu are decat un mieunat care ma scoate din sarite.

 

Ar vrea sa se joace si sa alerge tot timpul. Cand era Silvi mica aproape nu se juca niciodata singura.

CAnd ziceam ca am scapat am luat-o de la capat cu pisica.

Are jucarii mii - nici nu le baga in seama.

Ea vrea sa ne alergam prin casa, sa ne ascundem si sa ne speriem.

Si  ar mai vrea sa nu jucam cu cearsaful.

 

Acum cateva zile, pe la 4 dimineata, miorlau, miorlau, cand imi era somnul mai dulce si visul mai frumos. Cum eram eu adormita cu mintea in ceata, m-am ridicat in fund si am tipat la ea. Imi amintesc ca i-am zis si ceva de dulce, dar nu sunt sigura.

Sigura sunt ca am trezit baietelul de deasupra ca l-am auzit plangand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...