Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

eu sper sa am timp sa fac bradul in zilele libere. inca nu stim daca suntem liberi si pe noi - inainte primeam liber toate "puntile" astea in care li se da bugetarilor zi libera - dar fara recuperari - insa acum cica maraie sefu' ca is prea multe zile libere. ba nu-s deloc prea multe, e fiiix saptamana ideala - 2 zile de lucru si 5 libere [:-)))]

 

nu stiu cat de libera o sa fiu - adica macar o sa dorm cat vreau, fara sa sune ceasul. insa cand fac ochi va trebui sa imi citesc emailurile, ca tarile cu care lucrez nu au liber, si am doua proiecte pe care e activitate intensa, deci presupun ca n-o sa stau degeaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, e iphone 5s. Inainte aveam iphone 5, deci e un model mai avansat [:D].  Dupa ce mi-am manifestat entuziasmul de rigoare l-am intrebat de ce nu mi-a luat iphone 6, sau 7 (asa, cu o fața inocenta). Raspuns de 'om cu care esti cuplata de 8 ani': asta era la oferta  [:-)))]  [:-)))] . ZDrang! Asa ca zic merci si butonez. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sa stapanesti sanatoasa telefonul. 

Cred ca discutai iar politica internationala la ora tarzie cu Juliuta, nu?

 

Azi Eric s a simtit mai bine, n a mai vomat, a mai ramas cu lipsa de apetit dar e ok. Asa ca l am dus peste tot, la patinaj, biblioteca si mai ales la aniversare la locul de joaca, pe care de abia o astepta. Chiar imi era ciuda sa se imbolnaveasca exact cand era si el invitat pe undeva. Se intampla rar deocamdata. Anul asta a fost la trei aniversari, mai are pe cea a unei fetite la inceputul lui decembrie, dar nu stiu daca i o vor face parintii...cica ar fi pedepsita.

 

In fine ma bucur ca a facut asa cum speram doar o forma usoara de gastro, ieri a vomat in jet de 2 ori acasa si cam asta a fost.

Daca nu era virusul asta azi l as fi si vaccinat antigripal, clinica de vaccinare e in aceeasi incinta cu patinoarul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, n are gusturi rele fetita, ce frumos e la Carturesti. As sta cu orele acolo cand ajung in tara. Si aici sunt librarii mari si frumoase, care vand pe langa carti si papetarie fina si mici obiecte de arta, e o placere sa stai in ele poti lua carti si rasfoi sau chiar citi, in fotolii. Sunt mari unele chiar pe 2 etaje. A fost de curand si Salon du livre, cand eram singurica nu l ratam, acum nu mai am timp dar ma uit cu jind la tv la stiri.

 

Black, nu stiam ca vomatul poate fi efect post vaccin, sau am uitat de la 2 ani de cand n a mai facut vaccinuri combinate.

 

Ma bag si eu in pat, voua va urez duminica linistita ca acusi va e zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Ioana, sa stapanesti sanatoasa telefonul  [pk] Marcia are 5s.

 

Sanatate multa piticilor bolnaviori.

 

Noi suntem in drum spre Germania, mergem la unul dintre restaurantele noastre preferate (e de fapt fabrica de bere cu restaurant)....asa ca Prost  [bere]

 

M-a durut capul toata noaptea, cand pe stanga, cand pe dreapta (incusiv ochii); dimineata insa eram ok..doar ochii ii simt grei  [zirea]

 

Ieri am avut o zi plina : cumparaturi, la pranz am facut somon la cuptor, am pregatit carnea pt sarmale, apoi dus copila la gara si cumparat varza murata (ft bune foile, insa acre), am facut sarmalele, m-am epilat...iar la final am dat la rame  [:D] 1 km in 6 min...dupa imi tremurau picioarele (dupa exercitiile facute 30 min nu ma simt asa); acum ma dor bratele si umerii...in timp cresc distanta, sper sa ajung la 5 km...Marco face cate 7 mereu.

 

Aseara am vorbit cu ai mei pe skype, mama imi spunea ca ce bine ar fi fost sa mergem si noi acasa de Craciun..cu greu m-am abtinut sa nu-i spun...mi-a dat lista cu ce sa le iau, vrea si hrean la tub (pt piftie) si foi de gelatina...noroc ca avem 2 genti, plus cele de mana.

 

Aici au aparut deja de vreo 2 sapt luminite si brazi..ieri am decorat si eu casa si la intrare si cum mirosea a sarmale, ma gandeam ca poate veni  Craciunul, lipsesc doar colindele  [:D]

 

Aseara a trecut si prietena mea pe la noi, i-am dat sarmale si zacusca...sarmale a si mancat, a spus ca-s ft gustoase  [fri] am tocat in ele si slanina afumata si am pus si bucati intre printre ele.

 

O zi frumoasa va doresc !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello

 

Azi am reusit sa citesc din urma (ramasesem la pagina 25) si am ajuns si sa scriu.

 

Multa sanatate la toti racitii si bolnaviorii!

 

Mianna, multa sanatate la Maxy! Sper ca se simte mai bine. Si ale mele mandre sunt destul de batranele, cele negre au cam 13 ani, iar "the kitten", Dru, face 10 in primavara!

 

Fleur, tare frumosi pisoi ai, amandoi [:D]

 

Mickyyy, sa stii ca si junioara mea de la inceput a vorbit engleza, desi eu vorbeam cu ea in limba romana. Ea pricepe foarte bine romaneste (mult mai mult decat frate-sau) dar din start a vb doar in engleza. Mister in primii ani vorbea romaneste cu mine, dar apoi de cand a inceput sa mearga la gradinita, a trecut doar pe engleza. La noi baiul e ca in casa se vorbeste in engleza, childminder-a e tot scotiana, la gradi/scoala tot engleza, televizor romanesc nu avem... Asta este, oricum copiii mei e considera - si chiar sunt - scotieni. Cu mama romanca, dar scotieni.

 

Mihaela, am vazut niste poze tare faine din vacanta voastra, superba calatoria!

 

Ella, sa va bucurati de patul nou [:D] . Si de aparatul de sport.

 

Ioana, enjoy the new phone. Eu mai am inca un an pe contract, dar sunt multumita cu al meu, nu ma grabesc sa schimb (noi suntem amandoi cu Android, de ani de zile avem HTC-uri)

 

A trecut si Black Friday, am economisit o multime de bani necumaparand mai nimic. Adica eu nu am luat nimic  - nu am vazut nimic care sa ma intereseze la reduceri- , sotul a cumparat niste cadouri pentru copii pe care le ochise el mai demult si le urmarea de ceva vreme (un joc ptr XBox, un set Lego)

 

Bradul il vom aranja peste 2 weekenduri, deci pe 10-11 dec... Noi avem de plastic, cu fibra optica. Punem crengute de brad intr-o vaza ca sa miroasa in casa a brad,mult mai usor cu acele asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...