Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna dimineata,

Nici la mine nu e nimic spectaculos de povestit.  Nu am luat inca cadouri. Anul asta am zis eu mai slabut ca tot am luat diverse chestii de-alungul ultimelor 2 luni.

 

Ma uit la tv si vad cozi interminabile de oameni seriosi la cap [batcap]  care stau zeci de ore cica sa-si ia adio de la ElCommandante. Si nu-i inteleg. In loc sa se bucure, 9 zile de doliu.

 

Apoi mai vad un protest cu oua si faina impotriva Uber facut de taximetristi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

 

Nu am avut timp sa mai intru sa scriu...

Multumesc de intrebare, noi suntem mult mai bine, copiii au fost la scoala ieri si sunt bucurosi ca, dupa o saptamana de stat acasa, se duc doua zile si au iarasi minivacanta [:D]

Inca tusim toti, dar sunt constienta ca asta va mai dura inca o saptamana la cat de rau am fost. Azi ma duc si cumpar niste ridiche neagra, consider ca au luat prea mai multe pastile si siropuri de tuse.

 

In alta ordine de idei, vineri seara am fost la revederea de 25 de ani de la terminarea liceului. A fost foarte placut, toata lumea s-a bucurat pentru initiativa, toata lumea s-a simtit foarte bine, astfel incat la ora 1 noaptea ne dadeau afara din restaurant [:D] pentru ca noi inca mai aveam multe de vorbit....

Am ajuns toti la concluzia ca trebuie sa ne intalnim si la anul si pana atunci fiecare isi va deschide antenele si va cauta si mai multi fosti colegi din cei de care nu am dat pana acum.

Mi-a placut senzatia de cautare in amintirile din liceu, sa vedem daca stim cu cine stam de vorba si m-am bucurat ca eu am recunoscut aproape pe toata lumea [:)]

 

Am multa treaba, voi lucra si maine si vineri ca sa putem sa avem liber intre Craciun si Revelion.

 

Sanatate multa celor bolnavi!

Sa aveti o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi din tren. Azi merg la Aston University intr-un audit. Am plecat de la 6 de acasa, dar tocmai bine ca atat a intarziat trenul ca l-am prins pe urmatorul. Afara e un peisaj superb: casele rasfirate printre campuri, gardurile vii acoperite de bruma, la fel si campurile si copacii, cateva oi mitoase si razletite pe camp, fum care iese pe cos ici-colo, arata ca o felicitare de iarna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Daca va intereseaza ghete UGG reduse :

 

http://australia-boots.ro/

 

La noi miroase a iarna, dimineata erau -2°, iarba inghetata.

 

M-am mai inscris la o actiune ca si voluntar, pe 11 decembrie...e maratonul de Revelion in Zurich si au nevoie de voluntari pt diverse...eu voi ajuta in cortul unde se vand bauturi si prajituri (vanzare, curatare mese etc)...o iau si pe Marcia cu mine, va fi si ea voluntar [:)] vom sta de la ora 15 la 20 (evenimentul e de la 8 la ora 21, dar fiecare voluntar sta 5 ore)...e chiar la lacul din Zurich, nu departe de casa (cu trenul 5 min)...banii stransi se dau unei asociatii, care se ocupa de persoane cu anumite probleme...pt fiecare zi de voluntariat primesc o zi de vacanta, ceea ce nu-i rau....sunt multe astfel de actiuni la noi la job, doar timp sa ai..m-am hotarat sa particip mai des la ele, asta daca sunt in weekend.

 

Sarmalele au iesit ft bune, am mancat ieri cu ardei iute unguresc. Si prietenul nostru le-a laudat, mi-a trimis multumiri si a spus ca sunt ca la mama acasa  [ph34r]

 

Marcia maine are liber. Sambata eu sunt la voluntariat (de la ora 7 la ora 13). Marco are saptamana viitoare cursul de ski, sambata mergem la un magazin langa Stuttgart, care are produse italienesti (multe siciliene), duminica la voluntariat...apoi vine ziua mea si mai avem si 2 concerte la care mergem (in aceeasi saptamana, unul miercuri si unul sambata)..si asa trece timpul si plecam in Romania  [:)] de-abia astept  [pk]

 

O zi frumoasa va doresc ! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Am avut ceva treaba la job avand in vedere ca avem liber cinci zile. Azi am facut si pe sefa (ea a fost in concediu si eu i-am tinut locul), nu prea-mi place, multe adrese de raspuns, multa hartogaraie....

 

Ai mei copii au fost aseara la inot, si pe urma au inceput sa stranute si sa tuseasca. Sper sa nu o luam de la capat cu raceala ca abia scapasem.

 

Vivi am vazut pozele pe fb de la intalnire...superbe, noi la anul facem 20 de ani de la terminarea liceului, dar nu stiu cati ne vom revedea...Ca si Viviana nici noi nu am fost un colectiv prea unit, vom vedea.

 

Mariana gata cadourile? Eu nu am terminat, abia incep.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello ghetar

 

a venit gerul, sutn 5'c afara(la ora 8:30 dimineata)...

ieri a fost si mai rece si m-a sunat W sa-l iau de la scoala pe la ora 10 ca nu8 mai putea de frig

 

a facut educatie fizica in tricou si pantaloni scurti...si a inghetat.

pana sa vin la scoala l-a tinut asistenta cu miinile in apa calda sa se mai incalzeasca.

 

acasa I-am facut hot cocoa si clam chowder si l-am bagat in patura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...