Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Duminica la 11 noaptea aterizeaza strabunica, bunica si mama.

Zilele astea sunt prinsa cu pregatirile.

Ce bine ca a acceptat in sfarsit sa o plimbe in aeroport cu caruciorul sa nu se mai impiedice. Si, mvai, are si un baston.  [pk]  Ma mir ca a convins-o soru-mea. Ca mie mi-a spus ca daca ii iau baston se razbuna pe mine si nu mai iese din casa dupa ce ma fugaeste cu el pe scara blocului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, poate vine Mosu cu o masina de paine. E o investitie tare buna, faci paine sanatoasa, prajituri, cozonaci, aluat de pizza, gem rapid.

Nu stiu retete de cozonac neframantat, am incercat una de paine no knead si a fost un esec lamentabil

 

Eu sunt prost dispusa, mi s a stricat un stergator de parbriz si trebuie inlocuit tot mecanismul, 200 si ceva toata distractia si piesa nu vine inainte de luni. Pana atunci merg cu masina lui barbata miu dar oricum, sunt ofuscata. Cheltuielile neprevazute cu masina ma dau peste cap. Si pana in ianuarie nu pot sa mi schimb masina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Duminica la 11 noaptea aterizeaza strabunica, bunica si mama.

Zilele astea sunt prinsa cu pregatirile.

Ce bine ca a acceptat in sfarsit sa o plimbe in aeroport cu caruciorul sa nu se mai impiedice. Si, mvai, are si un baston.  [pk]  Ma mir ca a convins-o soru-mea. Ca mie mi-a spus ca daca ii iau baston se razbuna pe mine si nu mai iese din casa dupa ce ma fugaeste cu el pe scara blocului.

asa a fost si tata, tare mindru...abia a acceptat sa vina cu caruciorul in aeroport (cand a venit la noi).

apoi ne spunea ca ce bien I-a prins.

si eu I-am luat un baston lui tata , e din ala ...cum se spune...telescopic? se stringe se face mic, si doar daca il scuturi un pic se deschide....il ia cand merge la tara si urca pe dealuri. zicea ca e cel mai bun cadou care I l-am facut vreodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna

 

Noi mancam rar paine (cu exceptia copilei, care mananca toast)...la supermarket-ul din mall-ul unde lucrez au mereu paine proaspata, e calda cand o cumpar...au vreo 20 de sortimente de paine...asa ca eu cumpar de-acolo..iau in general paine bio, cu diverse seminte...Marco insa a decretat ca cea mai buna paine e franzela din Romania  [pk] asa ca ii voi aduce in decembrie si o franzela  [:D] in Carrefour au paine ft buna, are 1 kg (seamana cu pita din Ardeal, rotunda); cand suntem in tara, doar de-acolo luam paine..si o mananca cu mustar iute de la Bunica (mustar Bunica cumparam mereu..si acum mai avem cateva borcane...iute si cu hrean).

 

In curand ma bag la culcare, maine am o zi grea...dar eu am vrut, asa ca ce-si face omul cu mana lui, lucru manual se cheama  [:-)))] l-am invatat si pe Marco expresia.

 

O seara faina !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fler

 

Ioana, poate vine Mosu cu o masina de paine. E o investitie tare buna, faci paine sanatoasa, prajituri, cozonaci, aluat de pizza, gem rapid.

Nu stiu retete de cozonac neframantat, am incercat una de paine no knead si a fost un esec lamentabil

 

Eu sunt prost dispusa, mi s a stricat un stergator de parbriz si trebuie inlocuit tot mecanismul, 200 si ceva toata distractia si piesa nu vine inainte de luni. Pana atunci merg cu masina lui barbata miu dar oricum, sunt ofuscata. Cheltuielile neprevazute cu masina ma dau peste cap. Si pana in ianuarie nu pot sa mi schimb masina.

fleur cum se mai simte sotul tau?

 

ma gindesc sa cumpar o masina de paine ./..e numai $40 la Walmart...daca nu-mi place o dau inapoi

https://www.walmart.com/ip/Hamilton-Beach-2-lb-Bread-Machine/16503557

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in tren sa imi iau masina. Azi am avut petrecerea de Craciun la munca. A fost fain, am stat mai mult decat planificasem. Cred ca am plecat la tanc, ca oamenii erau veseli, nu as fi vrut sa ii vad beti. Mi-amintesc de seful meu de la Orange si mai 2 colegi ce se imbatara la o petrecere in 2006 si ce imagine urata mi-au lasat pe retina creierului.

In seara Atmosfera a fost faina si am vb cu o colega super draguta cu care doar schimbasem cateva vorbe pana acum. Nu a fost petrecere cu dans, doar mancare si bautura si palavrageala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La stiri au mai spus ca Ministrul de Externe ungur le-a recomandat cetatenilor de origine maghiara din Romania sa nu sarbatoreasca 1 decembrie, pt ca nu e sarbatoarea lor [zirea] ft urat gestul.

Da, urat de tot gestul, lipsa totala de respect.... ce sa mai zic... m-am saturat pana peste urechi de ei, de genul asta de nationalisti-extremisti care an de an turuie din gura... Plus cu tot felul de gesturi, steaguri negre, bombe.... Cica cel cu bombele de anul trecut de la Tg Secuiesc anul asta a stat la cutie, oricum e sub control judiciar... In fine, agitatii aiurea.. oamenii obisnuiti probabil il traiesc viata indiferent de nationalitate, dar nah, trebuie si astia sa se bage in seama, ca altfel trec neobservati  [biz]

Soarta a facut ca ziua asta de 1 dec sa aiba seminficatii diferite si total opuse pt cele doua tari.. de aici extremistii, politicienii lor profita la maxim. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...