Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Salutare, sunt in pauza.

La noi ninge ca in povesti.

 

Eu fac cozonac, imi iese deobicei foarte bun. Anul asta ii fac prima oara la masina de paine (numai aluatul, ii voi coace la cuptor). Sunt curioasa cum vor iesi comparativ cu cei framantati manual cu mana.

 

Am cumparat si de la magazinele romanesti dar niciodata nu au fost pe gustul nostru,ba prea uscati, ba nu prea dulci, nu stiu, facuti cu economie, asa... Si ceva de pus la subiectul ma inerveaza: comand cozonaci pt o anumita data o anumita ora si am surpriza sa nu fie proaspeti (ma rog nici uscati de tot, dar sigur facuti cu mai mult de o zi inainte).

 

Viviana, ma bucur ca a ajuns cu bine mama ta. Si o admir. Al meu tata are 75 si de pe la 60 de ani nu a mai calatorit absolut deloc in strainatate, nu mai vrea, e obsedat ca isi va gasi sfarsitul pe meleaguri straine. Este ciudat cum se schimba mentalitatea oamenilor cu varsta, tata a fost tare dinamic, sportiv, calator, a parcurs cu masina aproape intreaga Europa si cateva tari din Africa de Nord. Acum e sedentar.

 

Ce va pune Mos Nicolae in ghete? La noi slabut anul asta, pentru Eric am comandat o caseta cu carticele si caiete de pregatire pentru scoala...nu prea suna a cadou, nu? dar lui ii place sa incerce sa scrie sa numere etc. Mai trebuie sa o iau ca am comandat-o la alta scoala unde am avut contract. Ii mai pun niste dulciuri si gata. La cei mari nu vine ca nu am fost cuminti...

 

Dark, te inteleg cu lego-urile. Si eu am asteptat Black Friday etc si am fost scarbita si dezamagita de ce preturi am vazut asa ca nu am luat nimic inca. E. are pe lista un lego Ninjago, nu vrea unul anume, doar sa fie din seria asta. Noroc ca sunt multe in serie asa ca sigur voi gasi ceva...bani sa am. Ii voi lua unul mai maricel. Dupa mine i-as lua din seria Junior ca sunt piese mai mari si mai usor de asamblat dar nu are cu personajele cu pricina.

Cand ma gandesc ca eu cand eram mica am avut efectiv saci de lego, nici prin cap nu mi-a trecut mie sau alor mei sa le pastram pt copii sau nepoti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi "Niculasul" va aduce cate un lego mic si cate o carte la copii, si niste dulciuri, astia marii sigur vom primi cate o portocala... de ciucalata si cu siguranta inca ceva, tot micut. Am asa o vaga senzatie ca eu voi primi mascara, ca am tot mentionat ca mi se termina si ca am nevoie [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...