Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Silvi, aiurea situatie si la tine....eu daca as fi fost in locul mamei tale, nu as fi dat cerceii inapoi.

 

Eu am primit de la fosta soacra 2 inele (unul fiind inelul de logodna)...cand am divortat, mi le-a cerut...si i le-am dat  [zirea] in schimb, i-am cerut fostului sot verigheta lui si umbrela englezeasca (plus un set de farfurii pt 12 persoane-set pe care-l am aici) [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 837
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai asta e, ca mătușa mamei știa foarte bine ce vorbește, dar mama nu a vrut sa facă valva în familie. 

Cam cum nici Viviana nu prea vrea sa dea totul pe fata...

Eu sunt altfel plămadita, la mine totul e pe fata. Orice am de zis, zic. Eu nu as putea sa păstrez relații bune, sa ma  vizitez și sa stau la masa cu cineva după o faza de genul asta. Decât dacă am discuta deschis și am lamuri problema.

 

În alta ordine de idei, Crina și-a rupt o măsea în 2 cu o acadea salvia sept Kids și ne ducem la dentist la 3 sa vad ce-i face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost o intrega aventura cu patul  [batcap] era pe palet de lemn, ambalat si nu intra pe poarta (care da in curte)...era cu cativa cm mai inalt si mai lat...si tipul vroia sa-l lase la poarta (adica pe aleea care duce spre case, cum ar veni, in mijlocul drumului)  [zirea] mi-a spus ca nu are voie sa ma ajute sa-l desfac, pt ca a patit-o (a ajutat o tipa cu un gratar si ea dupa a reclamat ca el l-a stricat)...i-am spus clar ca eu nu-l las la poarta...si atunci a vrut sa-l ia inapoi, dar sa-l aduca maine (si sa platesc 300 fr  [fal])...pana la urma m-a intrebat ce e inauntru si cand a aflat, m-a ajutat la despachetat si l-a carat in curte, el singur...dupa ce a plecat, am dus eu saltelele in casa...iar diseara o sa duc ramele in casa cu Marcia...nu sunt grele, dar sunt mari...pfuu, ma apucasera niste nervi...imi venea sa-l strang de gat...mi-a spus ca daca stia ca nu intra pe poarta (avem un acoperis de beton, e de la un capat la altul al caselor, deci nu ai ce face) mai chema un coleg...si eu de unde sa stiu ca nu intra pe poarta...dar bine ca s-a terminat cu bine si am plecat linistita la birou. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

va multumesc tuturor pentru urari, nu nominalizez ca sigur uit pe cineva.

 

Ioana, Ella, multumesc de intentie, dar am apucat sa mai vorbesc cu cineva si nu vreau sa incurc pe nimeni. Sper sa iasa bine.

 

Viviana, Silvi urate intamplarile. Am trait si eu na pe propria piele: unul dintre bunici mi-a promis un inel....pe care l-a dat apoi altcuiva. M-a ranit foarte tare gestul.

 

Silvi, bafta la dentist! Noua cand am fost cu Mihai ne-a spus ca nu are ce sa-i faca la maseaua sparta. Sa o lasam ca va cadea cand va iesi cealalta. Mi-a spus ca daca umbla la resturile ramase, se va ingusta locul si dam de alta belea mai mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am alta patanie cu bijuterii.

 

Dupa ce s-a pierdut mama mea, am luat majoritatea bijuteriilor ei cu mine in Canada. Mi s-a parut firesc fiind unicul copil. Sa precizez ca tatal meu nu are nici un fel de dificultate financiara.

 

La cativa ani de cand sunt aici, ma suna odata panicat taica-miu sa ma intrebe unde e lantisorul de aur cu cruciulita al mamei. Era cadoul pe care i-l cumparasem impreuna mamei, taica-miu si cu mine, cand ea a implinit 60 de ani. (Si la 61 s-a dus...)

 

In discutie s-a amestecat si dna X, prietena de atunci a lui taica-miu si tin minte ca i-am taiat macaroana scurt, ca e o discutie de familie.

 

Da de ce iti trebuie, il intreb, nu-mi spune, se balbaie. De unde am dedus ca voia sa-l ofere d-nei X.

 

M-am simtit f. aiurea...dar nu i-am dat lantisorul. Are pentru mine o valoare sentimentala care depaseste cu mult aurul din care e facut. Il port aproape tot timpul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...