Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Salajence (p27)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 291
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cu mindrie trebe sa va anunt ca saptamina trecuta am gasit brinza de vaci aproape in "prezentarea" celei din Ro (scoaca)!Am pus pe macaroane si am mincat deja de doua ori din ea, ca cu restul a facut colegu o pasta pentru sandviciuri asa cum ii place lui sa faca (amesteca brinza cu margarina, chimin, un pic de pasta de ardei dulce, piper, sare, pina se face cremoasa). A fost putin cam scumpa (5 dolari pe pound; am luat 2 pounzi - asta e cam un kilogram), dar si-a meritat toti banii. Brinzoici nu am facut, ca nu maninc decit facute de altii[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bre, nu e brinza topita, pune doar ce am mai zis mai sus, iese o pasta dar nu se intareste si nu e nici lucioasa(ca sa zic asa).Marar nu pune ca nu ii place lui, mie mi-ar placea. Despre brinza...nu americanilor le place, ca am cumparat-o de la un magazin rusesc, unde s-au schimbat proprietarii si probabil ca acesta nou are alte surse, sau ...alte gusturi.Americanii au niste figuri la mincare, saracii!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara buna!!!!!! olim la ce patiserie papi tu in satu mare? moama ca stiu eu una super buna care are niste branzoici si pateuri[pofta]. cami depinde cu ce firma ati trimis.mai la mine uneori pachetele ajung in 5 saptamani, 2 sau 3 luni.faza e ca si ai mei le lipesc super bine, dar in toamna am avut surpriza : un soricel[soc]. slajencelor unde ne vedem? Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine! Soricel?? O fi calatorit fara viza [marinar][:-)))] Nu m-ar deranja sa dureze 3 luni, dar intre timp nepotelul meu o sa se mai lungeasca, si sint si hainute pentru el inauntru...Sa vedem ce noroc om avea(eu in 3 luni anul trecut "am crescut"[:I] vreo 4-5 kg si nu am mai putut sa port hainele trimise in cutii cind in sfirsit au ajuns)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cami , soricelu era made in romanika.l-am auzit cum chitaia [:-)))].mai sti ce e rau? ca ajung rapid din state da astea cu distributia in ro sunt cam lenesi.uite in ianuarie am primit pachetul pus in 12 noiembrie , dar si pachetul din 14 decembrie.moama si cate telefoane am dat, iar nenea zicea : n-am timp de pachete , va sun cand sunt in zalau[alcool].mai de paste am mai patit asa.au stat 0 luna pacahetele la arad si bineinteles ca nerabdatoare cum sunt l-am zapacit pe colegu si a plecat dupa ele.acum , ai mei au schimbat firma .sunt curioasa n cat timp ajung. Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci chitaia pe romaneste. Si noi tot la Arad am fost anul trecut dupa pachete, ca nu am mai avut timp sa stam pina ajungeau ei la Simleu.Si ne gindim si noi sa schimbam firma, data viitoare.Sa vedem ce om gasi, de-aici.Ca despre astia cu care trimitem noi, am auzit de la unii ca au si pierdut din cutii, nu doar ca le-au dus tirziu la destinatie. In fne.De azi incep sa numar cit dureaza, ca tocmai m-a sunat colegu sa ma anunte ca a reusit sa expedieze pachetul. Iar stai noaptea tirziu pe net, asa-i, Bianca?[:D] Am pus ceva poze noi la albumul meu de pe webshots, daca ai vreme si chef, uita-te. Vezi ca e unul privat, pentru ala mi se pare ca tre sa iti trimit invitatie.Scrie-mi undesa o trimit, adresa ta de email adica(pe privat). Somn usor la toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...