Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv Grecia (5)


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 56
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari Dana0, sa ai o sarcina usoara in ciontinuare si bebei sanatosi!

Clara 84 mult succes cand incepi din nou procedura..inteleg ca mai ai ceva la congelator?

Eu as vrea sa incerc acum dupa sarbatori dar sa vedem si cand apare cm ..ca dupa incercarile cu Cicloprogynova s-a cam dereglat treaba ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Danielle! Da, mai am 2 in Grecia. Dr vrea sa mai adunam cativa dar eu vreau sa incercam cu ce mai avem si daca nu iese, ne reorientam in tara. Mult succes si tie! Incearca sa mananci mult avocado pt endometru. Eu asta faceam inainte de transfer. 1 avocado pe zi si mult suc de rodii. Parca si rodiile erau tot pt endometru. Tinem pumnii!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Clara si eu tot 2 in Grecia am..cred ca tine si de divinitate..cand trebuie sa creasca o sa creasca....daca nu reusesc sa fac fet-ul asta la care ma chinui de la fiv incoace am zis ca incerc sa ma orientez si eu tot in tara..la programul acela subventionat..desi nu stiu cum se procedeaza si ce se deconteaza mai exact..ma gandeam la Albu la Medlife..culmea este ca la fiv nu am avut probleme cu cresterea endometrului..asa ca daca asa vrea sa creasca sa ii fac pe plac..mai ales ca nu mai am rabdare si simt cum trece timpul pe langa mine ..de 8 ani tot astept si inca mai am de asteptat..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut 4 embrioni de ziua 5 Clara..am facut transfer cu 2 dintre ei proaspeti si mai am 2 pe care incerc din rasputeri sa ii iau acasa..insa daca endometrul nu este corespunzator nu se poate..inca mai incerc sa il aduc la dimensiunile care trebuie..pt ca nici nu vreau sa ii pierd..ma blochez la 6.3..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, Danielle, stiu cat de frustrant e sa faci tot ce tine de tine si sa nu iasa nimic bine. La mine a mers cu avocado si suc de rodii, dupa cum am mai zis. Eu am avut 9 embrioni de ziua 5, am transferat 2 proaspeti, s-au prins dar din pacate s-a oprit sarcina din evolutie. Apoi am mai facut un FET dar la dezghetare au murit 3 din cei 7 ramasi, am transferat 2, beta negativ. Asa ca acum mai avem 2 acolo, dar dr vrea sa mai strangem.. o sa insist sa facem un FET cu cei 2, ma doare inima sa-i las acolo. Cine stie, poate de data asta ni se implineste si noua visul ca Danei  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Alina! Eu am pastrat doar Gonal la frigider, Diphereline il tineam intr-un dulapior. Cred ca atata timp cat nu e la soare, ar trb sa fie ok. Mie imi facea sotul injectiile si baga acul drept fin cate tin minte. Cel mai bine e ca prima injectie sa ti-o faca o asistenta, sa vedeti cum trb facuta, iar apoi va descurcati voi. Mult succes!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...