Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 108


o-baba

Recommended Posts

Jo,ia tu Prednison 5 mg macar atata iti trebuie si rau nu ti face.Eu am luat inyotdeauna desi Nk mele sunt 8%.

De intralipid ai intrebat??Astia de la Unica mi-au bagat Prednison direct si n-au comentat la Intralipid,am cumparat 3 pungi, una o iau acasa.Ate tiea endometru,sa mergu la masuratori musai dupa cateva zile de estrogen ,sa vezi cum stai sa n-ai vreo surpriza.Ei nu te trimit la eco,pe mine nu m-au trimis decat intr-un ciclu anterior sa vada cum raspund la tratament, apoi au zis ca nu e necesar.

Si am stat cu grija toate zilele astea.Cati estrogeni ti o bagat??cand incepi tabletele??Succes!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Medrol 8 mg sau Prednison 5 mg,sincer ar trebui sa fie implicit!! Ei o dau inainte ca nu sunt studii suficiente.Dar nici pentru mitatii nu sunt studii suficiente dar mai bine ne ferim dexat sa patim.de la putin prednison nime n-o patit nimic.Si o prietena de a mea,imi zice ca nu a primit Prednison la ovo donate.No...nu i bine!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moni , dea, iti scriu schema mea, dati-va si voi o parere:

1 azi, in 21 nov  diphereline

2. pana in 26 nov marvelon(ac)

3. estrofem , aspirina, prednison din 1 dec( asp1,/ pred 1/estro1-1-1)

4, clexane(dupa insistente) din 15 dec, ziua punctiei

5 masuratoare endo in 9 dec

6 utrogestan  din 15 dec(4-0-4)

 

 

 dr din ro zice si de medrol, si de intralipid, si clexane mai repede....eu cu cine sa votez?!?!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hai sa o luam incet si cu argumente.

1.Clexane din z1-2 de cand bagi estrogenii(astia coaguleaza sangele si pot inrautati vascularizatia daca se protapesc niste trombi pe unde nu trebuie)

2.Medrol e cam mult 32 pt NK de 13%,cehii dadeau anterior in functie de procent...la 13% un max de 15predni/12medrol.Se poate incepe de cand bagi utro,are efect antiinflamator si se ia dupa micul dejun pana in ora 10dimi...rau nu face dar ai grija la virusi si raceli,scade mult sistemul imunitar

3.Intralipid poti face o doza prin z7-10 a menstrei si apoi la transfer sau cand ajungi in tara(asta daca stai bine cu profilul lipidic,daca e spre limita superioara sau peste faci doar la transfer)

    Asta daca vrei tot meniul,dr meu nu e de acord decat cu pct 1 si 2(astea mi le-a recomandat si la fivuri cu ovo proprii),dar eu fac si intralipidul.

    Si endometrul se poate masura din z7-8 in caz ca e sub 6mm sa se poata interveni din timp.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa e, dar prednison l-am primit la a doua schema. dr din ro mi l-a dat inca de acum o luna, deci bine a facut...  sa vedem ce zice astazi...acum la 11.40 ma duc!!! moni, zici sa fac mai repedee masuratoare endo? mai repede de 9 dec?

multumesc , Dea, am sa confrunt cu discutia de azi cu dr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No stai asa,deci esti inhibata.Buuunnn...vii de afara cu marvelon ala care ma gandesc ca e estrogen vreo 2mg??cate una pe zi 5 zile??si apoi vii brusc cu 3 tablete adica 6mg estrofem?? Te poti duce la ecografist da,prin ziua 8 adica dupa 5 zile de 2mg estrigen si 3 zile de cate 6 mg.Mergi la eco musai!!Mai bine mergi de doua ori decat sa te trezesti cu endo mic in Cehia!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...