Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 108


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 586
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai Prednison,lasa in pace Medrolul ca nu ai nevoie de amandoua!!Clexane am luat de la inceputul pregatirii.Ai putea insista pt Intralipid totusi,ala rau nu ne face sa zicem ca e colesterolul mai marisor,se metabolizeza ele,la o persoana ranara si clinic sanatoasa.Eu de asta nu ma tem.Restul,e ok.Noi am facut spermograma de cum am inceput cu analizele pt clinica insa spermograma o fac ei in clinica,deci nu stiu pt ce o mai cer.Banuiesc ca vor un indiciu despre cum stam de acasa,adica cu ce venim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jo,stai ca m-am lamurit nu vreau s ate bag in ceata ca n-am socotit ca ai luat diphereline in Z21 a civlului anterior,acuma m am edificat ca am pus tartacuta la contributie.deci Practic tu incepi la 1 decembrie estrogenii si in 9 dec sa mergi la eco ti au zis (m-am uitat si pe calendar ca am timp)si e vineri deci e ok.du-te eventual joi sa poti lua legatura cu clinica inainte de week end daca e prea micut endo,dar pana in 15 dec ai timp sa suplimentezi daca e cazul.Sau mergi vineri dimi in 9 dec.

scuze,n-am vrut sa te incurc!!(imi trag un ciocan in cap)

Dar da,Clexane baga macar cu o sapt inainte de 15 decembrie cred ca ar ajunge,ca e si scump si pana la transfer isi face treaba.Ori Medrol ori Prednison, si vitaminele de rigoare!!Cred ca le ai pe toate.Magneziu sa ai musai si mie mi a trebuit si potasiu pt inimuca,ca o ia razna de la corticoterapie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am lamurit si cu punctuletul meu negru de la branula,ca am zis ca e necroza apoi era un biet chegulet,ca o fi curs cand mi a scos branula deci nu-mi pica bratul si nici asa toxic nu e Intralipidul sa ne arda ,o Doamnee!! Atatea griji avem,unele intemeiate, altele numa' in capul nostru!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, moni, de anul nou sper sa poftesc!

am fost la dr, am luat diphereline si am cazut de acord asupra schemei cehilor. dr zice   ca e ok, nu mai facem nimic altceva de azi incepand. a vorbit si cu SURCEL- dr de la fivCLUJ -si zice ca e ok. deci , pe cai fetelor!!! mi-am propus relax pana in 15 dec, apoi vin alte stresuri. la mine prbl a fost ciclu neregulat la 45-50 zile, ovar dr lipsa si amh0. Dr din ro zice ca e ok schema,acum dupa imbunatatiri. fara intralipid si pregnyl, e suficient prednison din 1 dec si medrolul pana astazi. 

 va pup si va tin la curent!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...