Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 108


o-baba

Recommended Posts

Articolul asta al Amaliei m-o bagat si pe mine in depresie!!! Mai bine ne ar trata ca pe niste oameni nu ca pe niste clienti,cum bine spunea nu mai stiu cine pe topic.va pup

Draga Monica sper ca vorbesc hormani din tine si nu tu ca persoana cand am tratat eu pe cineva de aici ca pe  clienti?Sper ca dupa ce vei reusi sa devi mamica sa ajuti si tu macar 5%din cat ajutat eu !

articolul pe are l am postat face parte din noua medicina germana citeste un pic despre asta si sune mi te rog daca ai inteles ceva 

Si as vrea sa stii ca multe dintre informatiile pe care le ai gasit tu aici le ai gasit si datorita mie eu nu le am abandonat niciodata pe fetele care au venit in urma mea cum au facut multe dintre fetele veterane!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!!Amalia,eu vorbesc de suparare da,dar nu pe tine ci pe medici ,pe clinici in general,eu despre ei am scris ca mai bine ne-ar trata ca pe oameni nu ca pe niste clienti,imi pare rau daca s-a inteles altceva si imi cer scuze.Tie iti multumesc pentru implicare si pt ca ajuti atata lume.Aici,pe topic,chiar am gasit informatii si sprijin insa din oacate nu pot spune acelasi lucru despre clinicile pe la care am umblat.Si nu a fost doar una.Te pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi permit sa jignesc pe nimeni de aici  nici macar sub protectia( relativa ) anonimatului,sunt defensiva in general ,doar raspund la atacuri e drept ca atunci nu imi mai fac griji nici de limbaj ,nici de alte chestii.Pe de alta parte este drept ca ne uneste acelasi gand de a reusi dar,ca in viata ,suntem atat de diferiti si avem pareri care uneori se pot bate cap in cap.Asa ca,inteleg dorinta ta arzatoare de a mai gasi speranta acolo unde nu este,citind tot felul de chestii si impartasindu-le cu noi,dar ai putea tocmai tinand cont de situatia noastra,sa selectezi putin informatia,cea mai buna dovada este si feed back ul lui Gine,pe care parerea mea a enervat o mai tare articolul,decat pe mine.Iar daca lansezi chestii de genul,te poti astepta sa sarim de cur in sus unele dintre noi.

Fara suparare,zic.

O zi buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Articolul l am pus pt ca are o explicatie cand nu reusim sa ramanem insarcinate sau sarcina se opreste din evolutie ar trebui sa ne uitam putin in jurul nostru si sa analizam cam ce am trait in perioada in care noi am facut incercarea putem avea anumite trairi sa nu fim in relatie buna cu cei din jurul nostru sa avem anumite temeri de nereusita si asta sa influenteze putin sarcina noastra trairile emotionale din acea perioada sa ne afecteze psihic si fizic

Cat despre Ginecoloaga ar trebui sa isi controleze un pic trairile nu imi doreste mie sa traiesc o oprre a sarcini in evolutie de parca ea ar stii ce am trait eu de zici ca i am scris ei personal si vai draga nu cred eu prin ce treceti voi hai sa fim serioase !

va las aici care sa explice putin din ce am vrut sa spun cu articolul respectiv"

http://www.stiintavindecariigermanice.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=55

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Amalia,nu trebuie sa te superi dar nu poate toata lumea sa rezoneze cu ceea ce scrii tu.Fetele apreciaza sprijinul si interventia ta chiar daca te-ai vazut cu sacii in caruta(parca asta e vorba ta) dar nu poti cere ca toata lumea sa fie de acord cu tine.Si nu e frumos sa ne batem cu pumnii in piept...au fost fete care au pus info f importante,au detaliat importanta multor analize si au explicat logica treburilor si nu au facuto pt a fii puse pe un piedestal,au facuto pt ca asa au vrut,pt ca asa s-au simtit ele utile.

    Ar trebui sa stii f bine ca aici vorbesc f mult hormonii si nu atat fetele,dar si in cazul asta nu e nevoie sa ataci.Giny nu ti-a dorit sa pierzi o sarcina,ti-a subliniat ca nu stii cum e sa pierzi.Nimeni nu uita de unde a plecat,dar nu exista obligativitatea de a continua cu ce s-a intamplat mai departe...iar cine o face primeste aprecierea tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaam citit si eu si art asta si altele despre legatura cu Universul si energii si de-astea,un lucru e sigur:in viata toate ti se intorc inzecit,asta am experimentat.In rest,se divagheaza si a devenit si asta un biznis...totul este un biznis ,cate ierburi se vand in Romania nu se vand nici in India si peste tot sunt bioenergeticieni si buhuhu de astia care iti explica,pe 100 de lei ca o sa ai copii cand o sa ti doresti maxim,in timp ce tu ti ai ipotecat casa si masina sa ai bani de FIV,ca acolo is altii flamanzi de bani.

La asta ma refeream cand spuneam ca totul este discutabil si putem discuta pana la Craciun si dupa.Eu pe astia doar atata i-as intreba:cum se face ca se nasc atatia copii nedoriti si nu se nasc copii in familii care ar da Universului plus valoare!! Atata!!

Si gata,ca stresez bebeii maxim!! 

Astazi este soare in sfarsit si ma uit la el ,ca nu-l vazusem de atata vreme!!

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...