Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 108


o-baba

Recommended Posts

Moni, e soare și va fi și de acum încolo. ..

Te îmbrățișez și mă gândesc la tine...

Nikos, mă ai puțin pana la ecografie, o sa iti vezi puiuțul sau puiuții,  Doamne ajuta!

 

Amalia, eu nu intru în conflict cu tine, nu doresc la nimeni răul, dacă tu ai reușit e foarte bine, ai doua minuni de fetițe care sunt o bucurie pentru tine și pt noi, ca am văzut reușită ta și a multor fete de pe forum!

 

Toate vrem sa reușim și ne luptam pt asta, toate facem tot posibilul sa reușim,  ne îndrumam și ne încurajăm reciproc, pt ca acesta e rolul forumului, și sunt fete care vorbesc aici din inima, fete sufletiste, care ne sunt mai aproape decât familia și prietenii de multe ori, pt ca nu putem spune prietenilor și familiei prin câte trecem...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica41, ai dreptate in ceea ce privest spermograma.

Fetelor care sunt la inceput de drum!….trebuie sa faceti spermograma la o clinica de fertilizare care au embriolog BUN si chiar si asa, sa va interesati inainte de a solicita aceasta analiza, daca raportul contine si informatii privind morfologia spermatozoizilor! Eu am doua spermograme pe care scrie clar NORMOSPERMIE (as injura si eu ca Monica41 dar nu am facut-o nicioadata pana acum, dar orice are un inceput), am fost la trei ginecologi si mi-au spus ca nu trebuie sa mai fac investigatii in privinta sotului ca are materialul „ft bun” si cand colo, era praf! Poate si d-asta nu am reusit cu ovocite proprii…ei zic ca au facut cu ICSI la primul FIV (ma cam indoiesc, dar sa zicem…), ca au „vazut” spermatozoizi ft buni si totusi, din cate ovo am obtinut la fiecare stimulare s-a fertilizat cateun ovocit. In fine, incerc sa nu ma mai gandesc.

Pana la eco de astazi, m-am tot framantat si am cautat pe site-ul clincii Reprofit….ei nu fac FIV cu IMSI, oricum si de PICSI spuneau ca sansele sunt la fel.

Azi, la eco dupa ce i-am aratat spermograma de la cehi, dr de la Well a spus „da, este extrem de proasta” si dupa ce i-am prezentat si spermogramele facute in tara, mi-a spus ca nici nu se uita la ele pentru ca „sunt facute la o clinica oarecare”. M-am abtinut cu greu sa nu-i dau replica, ca aceleasi spermograme i le-am aratat si in ultimii doi ani si nu a comentat in privinta clinicii provate la care facusem analizele! ..dimpotriva a afirmat ca „sotul sta bine cu materialul”.

Asa ca, tot noi trebuie sa fim „vigilente”, sa sesizam problemele si „erorile” si sa le prezentam eventual doar concluzia. Si inca odata mi se confirma ca nu degeaba sunt asa de revoltata impotriva sistemului medical.

 

Alexia72, m-am programat telefonic la Filatropia si mi-au gasit loc pe data de 13 ian (13,5s) si pentru ca atunci mi s-a parut ft tarziu, am incercat prin terta persoana sa obtin o programare mai devreme, asa ca noua programare este la 11,2s la dr Duta Simona (am vrut la 12 s dar nu a reusit)…o cunoaste cineva? Azi insa, dr de la Well mi-a spus ca este de preferat ca morfofetala sa fie facuta la peste 12s pt ca exista riscul sa nu se vizualizeze ecografic anumite „lucruri”, asa ca iar ma framant, dar vad cum o sa fac.

De la Filantropia mi s-a spus sa ma duc mai devreme cu o saptamana pentru bitest, iar la morfo cu bilet de trimitere si card.

Pentru morfo de trim II am sa programez cand ma duc la bitest.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madeleine, imi pare extrem de rau.  Trebuie sa lupti in continuare si voi fetelor! Chiar daca este grea lupta, merita din plin! Eu am sperat si sper in continuare sa fie bine, chiar daca sunt cred…cea mai in varsta de pe acest topic, asa ca voi nu aveti motive sa credeti ca nu veti reusi.

Bafta tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...