Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 108


o-baba

Recommended Posts

Cine mi-a scris mie ca 40% raman

"daca am noroc",atunci cand am intrebat??Nu mai stiu: clem sau sele...oricum,unele adevaruri ne dor dar eu prefer sa ma doara putin dar sa stiu cum ma tratez.pupici tie ,fata draga  [flo2]  [flo2]

recunosc ca atunci mi o fost cam ciuda...da no.

Voila...!! 11 ovocite recoltate 8 fertilizate 7 -z1 cu

2 PN si apoi slowmotion...cate unul cate unul s-au dus ,pana a ramas ...40% adica 3 blasto din care inteleg ca mai ramane...UNUL BUN?? ???

sau cum ai zis, "daca am noroc" doi din trei...sper sa fie doi din trei.aiaiaiaaiiiii.... va tuc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, Monica, eu ti-am scris, pt ca asa stiam si eu din tot ce am cercetat, insa mi-a confirmat si dr Albu. N-am citit ce a postat dr Bors, insa il apreciez mult si am incredere in el, chiar daca am corespondat doar pe mail (inainte de  a lua decizia de FIV  si a fost un tip foarte franc, insa diplomat, ale carui sfaturi m-au ajutat sa nu mai pierd timp pretios). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, Mada, offfffff. Nu deznadajdui! Te imbratisez strans.

 

Nikos, poti face recoltarea de sange pentru bitest la Matei Basarab, unde au discount de 10% pentru cele care fac eco la Filantropia. Dar sa specifici tu asta.Parca eu am platit 110 sau 120 lei anul trecut pentru testul Kryptor, pretul fiind cu discount.

 

Qiao are doua fetite? Nu a mai povestit nimic pe aici, de mult timp. Parca spunea ca ia o pauza. Sa creasca mari fetitele si sa o bucure pe mamica Qiao.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor! Multumesc gineco pentru cadoul virtual.

Azi am fost la Fundeni, maine ma duc sa fac si restul analizelor uzuale...Asistenta Viorica m-a tinut vreo 10 min dupa ce mi-a recoltat, ca sa-mi explice cum se face injectia de clexane, desi i-am spus ca nu sunt la inceput, ca am facut si la FIV-ul precedent. Nu m-a lasat sa plec pana nu i-am aratat pas cu pas cum fac injectia...si m-a pus sa repet de vreo 3 ori de imi era jena de fetele care asteptau...ufff.

 

Mi-a raspuns la mesaj dr Pavel de la Reprofit...mi-a spus ca este suficient 800 mg de progesteron, asa ca este super suficient  sa fac agolutinul la 3 zile, ca ii scrisesem ca fac zilnic, de cand am dozat progesteronul si am constatat ca atunci cand l-am facut la 2 zile, a scazut cu vreo 30 ng. Nu stiu ce sa fac...

Dea, cum a fost la eco?...intru la fivoase, poate ai scris acolo.

Bafta fetelor in focuri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos, felicitari pentru inimioara!Sarcina usoara si la termen. (si eu am sperat ca s-au prins amandoi, la beta pe care-l aveai).

In legatura cu spermatograma, uita-te pe  ea si compara rezultatele. sunt fete pe aici care au avut spermatograme bune si dintr-odata s-au deteriorat. Daca intr-adevar aratau prost si medici au zis ca sunt bune, da, poti face plangere la Colegiul Mwdicilor si la clinica la care ai facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...