Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 108


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 586
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Adinuta,eu in locul tau as continua sa vad evolutia.E posibil ca unul sa se fii oprit(dupa beta) si doar celalalt sa continue.Cresterea e mai mica decat 60% la 48h...dar eu nu m-as opri,as continua macar inca 3 repetari la 48h.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am reușit sa recuperez ce ați scris. Sunt pe baricade. Nikos eu tot cu dr. DUȚU am.făcut eco de trimestrul 1. A fost foarte ok, explica ce vede. Sa nu uiți sa ii spui ca ai făcut cu ovocite donate și vârstă donatoarei. Am recoltat bitest la Matei Basarab, deși am.spus ca o sa fac la Filantropia, nu am avut reducere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ThePink chiar azi am intocmit un alt istoric (intocmesc istorice in functie de medic si scopul pentru care ma duc la consultatie). Apropo de dr Dutu …ieri la Fundeni m-a intrebat asistenta Viorica unde voi face morfofetala si cand i-a spus ca am programare la Filantropia mi-a spus ca mai bine sa ma duc la dr Moise de la Well ca este ft buna si oricum „la stat” nu prea mi-ar recomanda. Hmmmm…tare ciudat!

Eu i-am spus ca la cati bani mi-au mancat doctorii, am ales sa fac doua morfofetale ce mai conteaza 350 lei in plus!

 

Si inca ceva….azi l-am trimis pe sot sa-mi ia rezultatele de la Fundeni si asistenta i-a spus „ sotia are ft multe B-uri…si acid folic, magne B6, cyclo…sa vb cu dr Moise sa-i inlocuiasca o parte din B-uri”. Pai cum asa?!….dr Usca mi-a spus in august sa iau taxofit, magne, acid folic 5 mg desi i-am spus de atunci ca mi se pare cam mult si acum sa inlocuiesc!…pai ce sa inlocuiesc?!..

Este scump bitestul la Filantropia? Ieri am dat vreo 150 lei la Fundeni, azi la Synevo 275 lei pt analizele uzuale + mi-am refacut stocul de medicamente. Apropo…dupa ce mi-au recoltat azi inclusiv pt anticorpi toxoplasma (desi i-am spus ca am facut in sept, dr Moise a spus ca exista riscul sa fi contactat virusul), plec frumusel spre locul de parcare si la trecerea semaforizata aud langa mine „Print stai pe loc, asteapta” si ma gandeam …uite ca s-ar putea sa iasa analiza fara toxo, dar sa fi luat acum virusul …Printul era un catel frumusel ce-i drept, dar care prezenta (sanu nu?) oarece risc pentru mine…..am luat-o razna, nu alta! Incerc sa ma feresc de tot ce poate afecta sarcina, dar din pacate chiar nu putem absolut tot….ma gandeam ca pot lua chiar si de la pisicile din fata blocului care sunt hranite de vecini. Ce sa le fac?….sa le izgonesc sau si mai rau?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...