Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 108


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 586
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nikos, nu stiu dk legislatia s-a schimbat. Este acelasi lafn de 330 lei luna, maxim 7 medicamente pentru boli cronice pe luna. Adica se iau 30 zile. Daca bifeaza gravida, calculatorul stabileste singur cota de gratuitate Ce pisici o intereseaza pe ea care-i procentul? Daca i-ai dus rezultatele de la beta care arata sarcina, iti deschide fisa si daca ai scrisoare medicala pentru medicamente si acestea se compenseaza, ti le prescrie. Eu nu stiu de cicloprogynova ca este gratuita. Oricum, daca iei clexane, nu mai poti lua nimic gratuit sau compensat, 30 seringi iti cam papa toti banii, 330 lei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele

Am mai scris in forum ceva mai demult, am revenit acum pt ca sunt macinata de intrebari si incertitudini.

Sunt hotarata sa fac fiv cu ovocite donate, dar nu stiu unde...initial eram hotarata pe grecia, intre timp am citit pe aici f multe lucruri negative si m-am gandit la cehia. Voi ce recomandati? Care clinica din cehia?

Multumesc, Ramona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am primit mai multe recomandari, ce-i drept ca mai multe pentru Cehia. Voi ce experiente ati avut? Cum sa fac alegerea intre clinici? Ca si profesionalism si rate de succes sunt similare? Preturile banuiesc ca sunt cam la acelasi nivel. Nu stiu ce analize sa mai fac, ca si aici am primit mai multe recomandari. Coordonatoarele de aici ne indruma si pe acest plan?

Multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ieri am fost cu o fata la clinica Mitera ea face cu ovocitele ei si am vb cu medicul ei care este seful clinici de reproducere asitata la acest spital au un laborator fenomenal eu aclo am vrut sa fac ar nu faceau cu ovocite donate au unul dintre cele mai bune laboratare si embriologi din europa si din discutie in discutie am ajuns la subiectul endometru si mi a spus ca el folososte o metoda pt a gasi portita pe endometru unde se poate pune embrioni pe un endometru care nu creste .Eu ca de obicei ce poate face el financia pt fetele din Romania un fiv cu ovo doate la ei in clinica costa 4600 tot pachetul dar daca fetele din romania pot sa aduca tratamentul de stimulare al donatoarei din Romania atunci procedura scade la 3800

Acum eu nu stiu daca in tara se dau tratamentul de stimulare compensat voi ce stiti ?cat costa tratamentul de stimulare in tara?ei cer asa:900 gonal si sau 1200 menopur

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am primit mai multe recomandari, ce-i drept ca mai multe pentru Cehia. Voi ce experiente ati avut? Cum sa fac alegerea intre clinici? Ca si profesionalism si rate de succes sunt similare? Preturile banuiesc ca sunt cam la acelasi nivel. Nu stiu ce analize sa mai fac, ca si aici am primit mai multe recomandari. Coordonatoarele de aici ne indruma si pe acest plan? Multumesc

 

 

Iubita eu sut una dintre fetele care au reusit sa faca copii cu ovo donate si asa am ajuns coordonatoare la clinica neogenesis a medicului Leonidas Mamas cand cineva apeleaza la mine stam la discuti te pot sfatui cu ce informati am si pot discuta cu medicul despre cazul tau eu fac traducerile la clinica eu iti expli protocolul ce trebuie sa faci programarile la clinica prim mine discuti cu medicul dupa procedura el raspunde foarte promnt fetele de aici de pe forum stiu despre ce vorbesc daca vrei sa vii la clinica unde eu sunt coordonator te atept cu drag imi pot scrie un mesaj in privat cu datele tale de contact

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mph ..noi n am schimbat nimic am gasit la Albert,un magazin de-asta gen billa ,am gasit zic bancomat si am primit coroane,de pe card zic.inca te intreaba bancomatul de care vrei,de 100 200 1000,iti da el acolo variante in f de cat vrei sa scoti.sotul keu e adeptul platii cu cardul el zice ca nu umbla cu banii in buzunar sa le poarte de grija.Am avut o problena la plata facturii la clinica,pt ca exista un plafon de 1000 de euro/zi impus de banca pentru aiguranta contului si n-am putut plati toata suma ,desi imi spusese ca pot plati cu cardul, nu am luat in calcul faptul ca banca nu ne lasa.asa ca ne am complicat,in fine am rezolvat pana la urma dar a fost neplacut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...