Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 108


o-baba

Recommended Posts

Heyy fete,pe cine am speriat??

Fetele noi,puneti mana si scrieti(am mai spus asta) ne tineti si pe noi in priza,aflati si voi chestii ,nu va sfiiti sa intrebati!!

 Eu sunt suparata, da vorbitul(scrisul) imi face bine,mai exct comunicarea socializare,pt ca tendinta primara este sa ma izolez dar apoi realizez repede ca nu e o solutie buna.

Dea,miercuri fac beta ca asa mi se cere de la clinica,apoi am dat deja bani nu mai cheltui, vor miercuri ,miercuri fac si le o trimit.

Ce sa zic si de clinici,vorba unei prietene din orasul meu,fac si ei ce pot!! De s-ar apuca sa ne investigheze hormoni si alte chestii vb lui Katy,ar avea o pacienta pe saptamana...nu i bine pentru buget!!

Sweat doua procesuri cu donate??OMG...eu nu cred ca as mai face vreuna,mai ales pt ca pur si simplu cat ma gandesc nu inteleg ce s-a petrecut cum de nici o miscare, nimic ,la mine in uter.Nu inteleg Domnule si pace.Chiar asa neprimitor sa fi fost endometrul??

Oricat ma gandesc tot la concluzia ca nu erau buni embrionii,ajung!!

Ca nu-s io ase strâcată,măi oameni buni!!

Sa nu pot io duce un copchil in pantece!!

No deci...nu-s buni pruncii!!

Dea mersi,in principiu eu asa stiu ca endo era 10 in ziua cand ma trimisera ei la eco,

prin z9 dupa 5  zile de estrogeni(2mg) deci endo bun si zicea doctorita ca am folicul dar ca nu voi ovula daca sunt pe AC.Ma verific eu vreo doua luni dupa ce imi vine ciclul si vad cum stau.

Pt embrioadoptie nu as face fara testare genetica asta e clar.

Acuma o sa recoltez probe hepatice si tsh ,sa vad daca e vreo modificare dupa atatea tratamente.

Jo iubita,te tuc ...pove noi!!

Mirela, adri  spor la treaba sa aveti,nu va speriati ,plangem ,radem  mergem inainte.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor, Monica41 trebuie sa repeti beta miercuri parca ... poate poate ... cine stie. Eu sunt super stresata ca trebuia sa imi vina ciclul sambata sa merg la Brno vineri si abia acum incepe sa vina ... Ma tem ca o sa ma amane cei de la clinica pt ca ar fi transferul in 23 .... si simt ca iar pe graba totul . Da eu nu pun intrebari pt ca nu stiu ce intrebari sa pun oricum astept email de la ei sa vad daca merg la ei sau nu 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea...sa-ti fie de bine!!ma gandeam eu ca asa e!!

Atata am priceput si io dupa atatia ani....ioi ioi!!

Mph multumesc pt gandurile bune si eu iti tin pumnii.Ce ai vrea sa stii??Acuma.mergi prima data la ovo donate,nu??Cand incepi estrogenii??Ti ai programat un eco in zilele 8-9???

sa vezi cum creste endo sa nu ai surprize neplacute.oricum,iei cu tine o sticla de vin rosu ca ajuta bine ,io cred ca mie de la el mi o crescut endo de la 7 la 9.

Spermograma ti facuta  de embriolog???

Sa ceri PICSI chiar daca sunt bani in plus ,merita !!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Asa e Dea incerc inca odata cu ale mele Sunt foarte suparata ca nu mi-au raspuns ce sa fac , sa incep stimularea sau nu .... Offfff ca ma duc in lume !!! Nimic nu iasa bine !!! 

 

Auzi ce se intampla daca maine incep stimularea si astia se hotarasc sa nu mai fac nimic ? Intreb fetele care inainte de ovo donate au incercat si cu ale lor !!! Nu stiu ce sa fac ! Procedura e platita deja iar eu la inceputul lui ianuarie plec si nu as mai putem sa fac procedura decat peste un an probabil Mor incet! M-am tot gandit "doamna de la bilete de la metroul din NY nu are timp de a raspunde la emailuri din cauza traficului infernal de persoane, mii de oameni deci o inteleg . Cati Doamne Iarta-ma au astia de nu pot sa imi raspunda ? Stiu e vina mea trebuia sa sun ! Dar eu sunt moale. 

Ce va fi va fi !

 

nicoss Dumnezeu sa va ajute!!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Si daca incepi stimularea si intrerupi nu se intampla nimic.Eu am intrerupt si dupa 7z de stimulare pt ca nu cresteau foliculii si oricum erau doar 2.Am observat ca daca scrii pana in 11-12 dimi rar se intampla sa-ti raspunda in aceeasi zi.Daca scrii dupa 12 cel mai sigur iti raspund a doua zi dimineata,cel tarziu 12.Cel putin asa a fost la mine,dar eu vb cu dr.

   Te corespondezi cu coordonatoarea sau cu doctorul?Unele din coordonatoare raspund mai repede...parca mai repede decat doctorii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...