Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Vrem sa mergem la vara in Grecia. Ma gandeam la un sejur pe insula Zakyntos.

Am tot citit pareri pe net, in general foarte favorabile.

A fost cineva? Pe noi ne intereseaza plaja si apa, in primul rand. Apoi drumetiile. Am citit aici, pe DC, la subiectul despre cele mai frumoase insule grecesti. Creta, Corfu, nimic despre Zakyntos.

 

Multumesc,

Ioana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu am fost in vacanta pe Zakyntos acum vreo 8-9 ani.

 

am luat atunci un apartament pentru ca aveam copil mic si ne-am descurcat mai bine asa. Am stat in Alykes intr-un hotel care se numea parca Panorama. Nu era chiar pe plaja dar mai faceam si noi un pic de miscare  [:)]

 

A fost o vacanta foarte frumoasa pentru noi, am stat 2 saptamani cred, plaja frumoasa cu nisip, vreme frumoasa si foarte multe de vazut. Am inchiriat o masina cateva zile sa vizitam insula si am descoperit locuri foarte frumoase, oameni primitori, mancare foarte buna.

 

Prin statiuni erau multi englezi relativ galagiosi, dar daca incepi sa sa iesi printre localnici si tavernele si satele din zona e minunat.

 

Am vazut si celebra plaja cu epava de undeva de sus de pe o stanca si e intradevar spectaculoasa. Undeva aproape tin minte ca am intrat la o banala taverna undeva sus pe o stanca si puteai vedea cu apune soarele in apa, asta mi-a ramas in minte.

 

Pentru mine a fost o vacanta frumoasa care o tin minte, cazarea nu a fost cine stie ce lux, dar eu fac parte din categoria turistilor modesti. Nu as mai merge inca o data pentru ca prefer sa vad locuri noi, dar Grecia e o tara minunata, am mai fost si pe alte insule si au un farmec deosebit pentru mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri!

 

Mi-am salvat link-urile, sa le citesc pe indelete. Vom merge la sfarsit de august, inceput de septembrie, acesta este singurul interval disponibil. Speram la o vreme rezonabila.

 

Selina, multumiri speciale! M-am uitat unde-i Alykes, cam pe aceasta coasta nord-vestica am gasit si eu ceva hoteluri convenabile.

 

Am citit, pe diverse site-uri de calatorie, ca este de evitat cea mai mare statiune - Laganas - galagie, aglomeratie, viata de noapte intensa. In rest, cam toate sunt ok.

 

Va tin la curent dupa ce cumpar sejurul!

 

Numai bine,

Ioana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...