Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Criogenia dupa moarte - o speranta adevarata sau falsa?


redactor

Recommended Posts

Nu cred că ar avea de ce să îmbătrânească rapid după, ar îmbătrâni în ritm normal, eu așa cred. Carnea decongelata se descompune tot ca o carne obișnuită, nu intr-o ora, doua, de când o dezghet. Dar nu înțeleg, dacă a murit, cum ar putea să i readucă la viață după, cine, si mai ales de ce, poate doar că experiment științific, ca nu ar mai interesa pe nimeni viața ei apoi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai teoretic toate procesele sunt "inghetate", nu se petrece nimic cu acel corp, in afara ca e inghetat bocna in nitrogen lichid... Adica dupa dezghetare, ar avea teoretic tot 14 ani, daca am inteles bine asta era si argumentul tatalui ei ca sa se opuna procedurii, ca s-ar trezi in 200 de ani, un minor, fara rude in viata, sau cine stie...?

 

 

Mitul tineretii eterne din"Tinerete fara batranete si viata fara de moarte" acest mit e prezent in toate mitologiile si preluat de filosofisi scriitori . Poate va aduceti aminte de Island , sau Dorian Gray
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-a murit nimeni. Prin criogenare scade ritmul biologic extrem de mult. Ca si exemplu - imbatranirea normala este redusa de 200 de ori. E un exemplu. Da ... este o intrebare buna care ar fi impactul psihologic cand la decriogenizare ceilalt vor fi fost murit demult si va avea varsta in "acte" de 300 de ani insa ea ar avea aceeasi varsta biologica eventual cu 3-5 ani mai mult cat ar  fi ritmul biologic scurs in stare criogenizata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, in momentul de fata este ilegal sa criogenezi o persoana in viata. Fata aceea a murit si imediat dupa a inceput procesul de inghetare. Asta cu inghetatul in viata e considerat crima pentru ca nimeni nu a fost capabil sa intoarca procesele ireversibile de degradare celulara aparute in urma congelarii. Deci fata a murit. Inghetarea ei s-a petrecut post-mortem, la fel si a tuturor persoanelor congelate pana acum. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...