Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

E ziua de nastere a copilului? Sfaturi pentru serbarea de acasa


Recommended Posts

  • Administrators

E ziua de nastere a copilului? Sfaturi pentru serbarea de acasa

 

E ziua de nastere a copilului tau. Ce bucurie! El a mai crescut cu un an, cinci centimetri și trei numere la pantof, iar tu, tu simti ca e un pic si ziua ta. Nu atunci te-ai nascut si tu, ca mama? Iata cateva sfaturi pentru organizarea petrecerii acasa ...

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/ziua-nastere-copil-petrecere-mama.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cand ne-am mutat in UK am experimentat un alt fel de petrecere acasa. Notez aici elementele pe care eu le consider pozitive:

- dureaza 2-2,5 ore maxim

- se invita relativ putini copii, din ce am observat nr de copii=

varsta sarbatoritei(ului).

- se imparte petrecerea in 3 segmente, de obicei: joaca, mancare, joaca. Prima parte: joaca. Se dau lichide daca le e sete. Apoi mancarea: Copiii se aseaza la masa si mananca si se da tortul, apoi se ridica cam toti si pleaca iar la joaca - fac o paranteza, fie-mea care acasa ar manca un pranz in 45 de minute, se ia cu ceilalti si mananca tot+ tort in 20, ca sa se intoarca la joaca. De obicei se strange masa dupa ce s-au ridicat.

- se serveste mancare care se manaca usor cu mana: pizza, sandvisuri, bete de legume, 'bete' de peste/ pui. 

- se organizeaza jocuri pentru ei: statuile dansante sau jocul cu scaunele si altele dar se lasa si in boii lor

- se spune de la inceput daca se va oferi sau nu mancare pentru parinti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...