Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 137


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   Neatza dragelor!

   Melisa,cam asa face eutyroxul.Si exista o prima faza de stabilizare,de vreo 6saptamani in care TSHul poate oscila din cauza eutyroxului,poate chiar creste mai mult.Dupa o perioada se stabilizeaza si scade valoarea daca sunt probleme la tiroida.Fa anticorpii si daca chiar sunt probleme iei legatura cu un endocrinolog.Pana faci si vin si restul analizelor trimite ce ai acum la clinica.Poate vin si ei cu o rezolvare.

    O saptamana faina tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa, din ce stiu eu, euthyroxul nu ingrasa (sunt h tiroidieni, iar acestia accelereaza metabolismul deci nu ingrasa ), in schimb poate uneori sa nu fie f.bine tolerat. Poate da palpitatii, insomnie, anxietate. Stai linistita si nu te stresa, si ia legatura cu cei de la clinica, cum zicea si Dea. Poate anticorpii tai sunt buni si cresterea tsh tau nu are neaparat o semnificatie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hello,hello!

    Nu am vesti bune...dar pove acum.Am trait euforia unor vesti bune vreo 5h pana mi-a iesit rezultatul la analize.Cand am vazut LHul cat a crescut am revenit cu picioarele pe pamant...deja ma vedeam cu bebele in brate [:-)))] .Endometrul a fost cel mai bun de pana acum,in z7 era intre 5,7-6,4mm...dar poate l-am deochiat [batcap] .Atat eram de entuziasmata ca uitasem sa ne uitam de folicul,dupa ce m-am imbracat mi-am amintit dar dr avea 3punctii si nu am vrut sa insist.Ma asteapta si miercuri macar sa observam cum se comporta ciclul asta la ovulatie,daca va fii ovulatie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...