Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 137


o-baba

Recommended Posts

Buna seara fetelor si eu va pup  [flo2]

 

Dana iti doresc sa fie ultima incercare, cea norocoasa!

 

Piscotel, nici eu nu ma duc foarte departe cu gandul la cum ar fi daca as avea un copil, nu pot sa ma duc ... dar atunci cand vine vorba de adoptie mi-a plecat si mie gandul la cate si mai cate, si mai ales la rau pentru ca ma gandesc mai ales cand va creste ca nu ar asculta, ca nu m-ar iubi, nefiind al nostru ... eu stiu cum am fost cand am fost adolescenta si multe dintre noi am fost asa cred, un pic razvratita, cu toate ca am fost o adolescenta cuminte ... dar eu mai cred ca poti trage multe chiar cu propriul tau copil ... gandurile sunt una, realitatea e alta  [:)] , dar pana atunci ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[pup] Velvet

 

Eu tot astept ziua aia cand sa ma uit in urma si sa zambesc si sa fie doar o amintire ... sa nu mai am grija asta "nu vine bebe"... e adevarat ca o sa fie altele, dar nu mai vreau sa o am pe aceasta  [:)] ... sper sa reusim toate! Hai ca ma ia plansul ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo2] Multumesc mimi 

Asa este ma iubește,el zc ca nu ma luat ca sa-i fac copii,ma luat pt ca ma iubește dar deocamdată e tânăr(30)cine stie peste câțiva ani poate dorința de a avea o familie o sa fie mai mare decat dragostea noastra... e greu sa nu ma gândesc si la chestiile astea....in fine tot înainte si o sa fie bine sunt sigura!!! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Hello babutze dragi!

   Dana,si eu gandeam la fel cand eram mai tineri...dar uite ca au trecut 10ani si faptul ca nu avem prunci inca nu ne-a despartit,ne-a apropiat mai mult.Unul fara altul functionam naspa,amandoi reprezentam un intreg si daca va veni pruncul ne va completa total.

   Daca nu ati avea temeri nu ati fii normale,orice viitor parinte isi pune intrebarile astea...doar un om defect nu si le-ar pune.

   Velvetina pupam pisoiul si pe mami lui!

   E sarbatoare si la ortodocsi azi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, fetele! [flo2] 

Am fost azi sa fac eco. Sunt in z13 si endometrul are 8.5mm, cu aspect stratificat. Pe ovarul drept am un singur folicul de 11.6 mm, iar pe cel stang am cativa foliculi milimetrici, impinsi spre periferie de o formatiune transonica ce masoara 20.2 mm (probabil foliculul matur).

Din pacate nu am reusit sa prind un loc la un gineco si am facut la o doamna doctor care are specializare in imagistica medicala. Recomandarea ei a fost sa vin si luni, sa mai fac o eco, sa ne convingem ca am ovulat. Oare se merita inca un drum? Am facut un test de ovulatie când am ajuns acasa si cele doua liniute par a fi identice, indicând ovulatia.

Probabil ar fi trebuit sa dozez si progesteronul, insa daca nu am urmarit din z2-3, am zis ca nu are sens. Poate reusesc in decembrie sa imi fac si analizele de sange si 2-3 ecografii. Desi, din cauza sarbatorilor, cred ca imi va fi foarte greu... In ultimele luni am avut menstruatia cam la 25-26 zile (ultima a fost la 29, probabl influentata de tratamentul de la FIV) si ma astept sa fie cam in jur de 21 decembrie. I-as scrie lui PK sa-l intreb daca e deschisa clinica in prima saptamana din ianuarie. Daca reusesc sa fac ecografiile si analizelor vor fi ok, parca-parca as incerca mai repede [soricel] 

Zi frumoasa tuturor!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...