Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 137


o-baba

Recommended Posts

In alta ordine de idei am fost si eu la eco astazi, endometrul cica e foarte frumos vorbele medicului, 9mm trilaminar, insa au ramas ceva resturi de corp galben dupa  stimularea de luna trecuta si am repetat din nou estradiolul si progesteronul sa vedem daca totul e bine.

ET va fi pe 14.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana, ma gandeam sa testez iar TSH (era 1.99 inainte de FIV), FSH, Estradiol, LH, Prolactina, Progesteron, Vitamina D (nu am mai testat-o din iulie si mi-e teama sa iau multe luni la rand fara sa stiu cam la ce valoare am ajuns). Tu ai facut ceva analize pentru FET-ul care urmeaza? Oare chiar nu se recomanda analize inainte de FET???

Mira, bafta. Eu as lua metafolin, mai ales daca nu ai analizele de trombofilie facute. Nu ai nimic de pierdut. Analizele nu le prea recomanda medicii, dar e bine sa fie facute.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel mie nu mi-a spus doc sa fac analize înainte de FET dar eu fac si f repede dupa primul,in Octombrie am avut primul transfer si acum Decembrie al doilea,deci mare lucru nu as avea de testat,am facut analize in Iulie parca,totul era bn.

Eu zic sa le repeți de ce nu,nu strica.

Poate daca făceam pe ciclu natural imi testam si hormonii in z2-3,nu sh ce sa zic.

Eu am mers pe mana doc meu,pare ca stie ce face si nu sh de ce imi inspira încredere(sper sa nu regret mai tarziu  [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel pe mine m-a pus dr sa repet TSH ul si prolactina inainte de FET.pt ca avusesem probleme cu ele anul trecut.si acum tot asta voi repeta.vitamina D creste greu.n-are rost s-o mai repet.am facut o luna pauza dupa FET de la orice,acum mi-am reluat de vreo 2 saptamani taxofitul,magenziu cu B6,aspenterul si 8 picaturi vitamina D.

 

si voi face toxoplasmoza,ca am pisic acum.am facut-o in 2011 la inceputuri.n-am anticorpi.

 

si voi repeta PAP ul pt ca am HPV.si secretia.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, incredere am si eu in PK, foarte multa!! Imi este foarte drag omul asta. Dar eu sunt asa, mai freak control [:-)))] Trebuie sa stiu eu sigur ca toate sunt ok inainte, caci altfel nu-mi gasesc linistea...

Velvet, la mine a crescut valoarea spectaculos in doar 3 luni. Endocrinologul imi spusese ca trebuie sa urmez tratament minim 1 an si sa repet analizele cel mai devreme dupa 6 luni. Dar eu n-am avut rabdare si am repetat dupa 3 luni [:D] . De la o valoare de 3 si ceva am ajuns la 34 (2 luni am avut 2000 UI si in ultima luna luasem 4000 UI). Recunosc ca n-am intrerupt tratamentul inainte de testare, acum asta intentionez sa fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...