Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 137


o-baba

Recommended Posts

Nici eu nu am testat niciodata vitamina D, intentionez sa o fac, insa, inainte de fiv 3.

In schimb, inainte de ambele fiv si de fet, a trebuit sa dozez tsh si prolactina in luna precedenta.

In ciclul anterior procedurii, intre zilele 19-23, mergeam la medic pentru eco si aceste analize.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Deci,dupa felicitarile de rigoare sa revin...Piscotel,zici ca nu m-ai vazut?!Am citit...dar probabil nu am scris nimic,daca tu zici asta [:-)))] .

    Pe un ciclu inhibat cu estrogeni nu sunt necesare analize,cazul Velvetinei.Pe un ciclu neinhibat,in care se urmareste ovulatia se fac analize de z2-3 si mai exact asa: E2,care trebuie sa nu depaseasca 60pg,progesteronul care sa fie maxim 1ng si LHul care sa nu fie mai mare de 6ui.Toate astea pe un ciclu natural vor creste (mai putin progesteronul,asta nu are voie sa creasca pana la ovulatie) si prin z8(daca ovulati in z14) sau cand foliculul ajunge intre 12-14mm verificati iar analizele de mai sus.Progesteronul nu trebuie sa depaseasca 1,5ng,E2 trebuie sa ajunga intre 150-400pg ca sa indice un folicul viabil,iar LHul nu trebuie sa depaseasca 8ui(daca e mai mare endometrul e deja batran si sunt sanse mici ca embrionul sa se lipeasca).

    Sunt medici care se bazeaza doar ecografic si nu pun baze pe analize,voi faceti cum credeti.Alte analize nu se cer la FET,doar daca analizele bolilor de transmitere sexuala sunt mai vechi de 6luni(HIV,hepatitele,sifilis,etc) sau culturile mai vechi de 3luni...ar trebui repetate.

    Am avut o saptamana nebuna:luni program casnic de curatenie,spalat,etc,marti am fost la oras sa rezolv ceva pt cineva si cand am ajuns acasa eram paralizata de frig si planul meu de odihna a fost dat peste cap,miercuri abia imi simteam spatele din cauza frigului tras marti(deci am fost limitata in treburi),iar ieri a fost sarbatoare la bulgari si am lenevit maxim...am recuperat oboseala acumulata si acum sunt ca noua.Azi am program de spalat si gatit,maine iar sunt la taiat de porci,deci trebuie sa-mi las totul ok acasa...duminica nu gatesc si nici nu fac altceva in afara de odihna.

    Un we minunat tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...