Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(54)


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 703
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mulțumesc fetelor de încurajări . ..sper sa fie bine..Kyty încă un pic și Îți iei bebeii cu tine.doamne ajuta sa fie bine și sa fim la fel de împlinite ca Lorelay  [flo2]

Joi când merg la sibiu o sa fiu în ziua 10 de stimulare...oare o sa mai continui cu tratamentul sau mă programează la puncție. ..nu mi-a zis nimic dr azi.

Vă pup fetelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo FET este abrevierea de la Frozen Embryo Transfer,adica transfer cu embrioni congelati care iti raman de la un FIV cu embrioni proaspeti.daca iti raman.

Multumesc!

 

Pentru mine toate sunt noi...toate infomatiile...

Pana anul acesta in octombrie nu m-am confruntat cu infertilitatea, abia tin pasul cu voi...sunt atat de multe detalii pe care nu le stiu... Doamne!! Niciodata nu mi-am imaginat ca este atat de complicat! Aveam impresia ca daca recurg la FIV in trei timpi si doua miscari se rezolva imediat tot...din acest motiv am fost asa de daramata dupa prima experienta FIV...

 

O saptamana usoara, frumoasa si plina de bucurii va doresc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo cred ca toate am trecut prin ce spui tu.Si eu la fel gandeam dar cand am jnceput sa fac toate analizele si am vazut cat dureaza m-am descurajat si eu.E greu pentru noi sa trecem prin atata stres...suparari dar din pacate trebuie sa trecem peste ele si sa speram ca poate intr-o zi vom deveni si noi mame sau a doua oara mame.Parca am inteles ca tu ai un copil.Eu din iunie am inceput procedura pentru fiv si  joi sper cu sjutorul lui D-zeu sa fac si fet-ul.

Tu cand vrei sa te apuci iar de urmatorul fiv.Tot la Sb vrei sa il faci?

Lore...Velvet...Adrid...si restul fetelor ce faceti?

Va poop si succes la toate [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kyty eu anul trecut am stat în pat și acum o sa fac la fel...nu o sa merg la munca și o sa stau mai mult în pat....măcar sunt împăcată ca am făcut ce trebuie indiferent de rezultat.

Fetelor voi ați făcut ceva analize în perioada de stimulare ? eu anul trecut am făcut de mai multe ori estradiol și LH...acum nu mi-a dat sa fac nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu inafara de progesteron nu am făcut nimic. Am încercat sa nu mă lipesc de pat dar nici la munca nu am fost câteva zile pt ca eu lucrez intr-o agitație și o mișcare continua. Încercați sa nu va stresanți deși știu ca e greu pt ca mereu ne gândim acolo. Timpul trece mai ușor la plimbări în oraș sau citind o carte ori mers la un film. Așteptarea e grea pana la test mai ales ca simptome nu au toată lumea. Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kyty ti-a spus dr I sa faci progesteronul?la FET stiu ca nu conteaza.eu n-am stat lungita in pat.ci in fund pe canapea la TV si laptop.statusem la ET urile anterioare lungita si rezultat 0.nu conteaza asta oricum.daca e sa fie,va fi!sa nu ridici greutati,mai mult de 2 kg sau sa faci efort.in rest,dr I nu recomanda sa stai deloc in pat,nici imediat dupa ET.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...