Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(54)


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 703
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bună fetelor...a fost o zi grea dar sper sa avem rezultate bune.

În primul rand dr Mutuliga nu a venit sa îmi facă punctia nici măcar nu m-a anunțat și puncți a fost făcuta de dr. Chicea.

in urma puncție s-au recoltat 23 de ovocite sper sa fie cât mai multe de calitate buna.

Dar apoi a urmat trezirea cu amețeli mari și vărsături de mai multe ori.ăsta a ținut câteva ore...și după ce mi-au pus 2 perfuzii am reușit sa mă ridic din pat și sa plec către casa....am dormit tot drumul.

Acum stau în pat sunt mai bine și am reușit sa mănânc un pic.

va mulțumesc fetelor de grija...acum aștept sa mă sune sa îmi spună  ce avem.

Doamne ajuta sa fie bine.

Fetelor voi sper ca sunteți bine ca nu am reușit sa citesc toate mesajele voastre.

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaaa Adri este super productia.Sincera sa fiu eu zic ca e mai bine ca ai facut punctia cu dr Chicea.El este cel care ia invatat pe ceilalti medici meseria...a fost profesorul lor.Am auzit ca e super ca si medic.Asa ca stai linistita ca va fi bine.

Eu am facut punctia cu d-na dr Mutuliga si m-am ofticat.ii spusesem medicului meu ca vreau cu dr chicea dar nu sa putut. 

Eu am avut 12 ovocite din care 6 mature...asa ca tu din 23 sigur o sa ai multe.Maine ce au zis te suna?

Cat ti-a iesit progesteronul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine o sa iti zica cati s-au fertilizat.Si de luni te va anunta evolutia lor.O sa fie bine.Ciudat mi se pare ca nu ti-a dat progesteronul de facut.Eu am inteles de la dr I ca e important pentru transfer...dar vezi fiecare medic are metoda lui.

Abia astept maine sa ne dai vesti bune...cati mai multi embrioni sa se formeze.Faci cu icsi sau fara?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adri ma bucur ca esti bine si pe de alta parte este mai bine ca a fost dr Chicea din ce am auzit nu m.a încântat deloc dr Mutuliga acum important este sa te hidratezi multe lichide proteine si doamne ajuta sa fie bine !

 Pupicei 

Velvet ai incredere vine bebe la tine cat de curand

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adri bea peste 2 litri de lichide și mănâncă Multă carne și oua. Kyty eu în ziua 3 am avut scurgere apoi din ziua 6 mi-a dispărut pofta de mâncare și a apărut balonarea la maxim. Tot înainte de test am avut o atracție pt lucruri acrișoare și nu doream dulciuri. Îți doresc multa răbdare și bebei lipiciosi. Miha am fost de 3 ori iar ultima data inimioara bătea cu 134. Pana la anul când mai merg am răbdare.  E mare agitație și mult de munca atât la serviciu cât și acasă. Sper sa trec cu bine. Tu Cum te descurci cu îngerașii ? Cat e soțul la munca tu stai singura cu ei ?sau ai ajutoare ? Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...