Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 - capitolul 6


Recommended Posts

Corina, multa bafta sa gasesti repede ceva nou si bun!

 

Ce fain a fost vacanta lui Andrei, Norma!

 

Noi suntem la un pas sa renuntam la gradinita. Ce spuneati voi de televizor se intampla si aici. Vineri i-a lasat toata ziua la desene. Am ramas socata. In fiecare zi le pune desene. Luca s-a scapat ca doar el se uita, acum nu stiu daca el spune chiar tot adevarul au ba.

 

La gradi nu mananca absolut nimic in afara de chifle si se umfla cu apa. Partea care ma nelinisteste este ca nu mai mananca nici orezul lui de toate zilele. Absolut nu se mai atinge de el. Mai am atat de putine alimente pe lista ca sincer nu stiu ce sa ii mai fac sa nu refuze. Citeam http://www.romedic.ro/tulburarea-mancatului-selectiv si este efectiv Luca. 

Si aici: http://www.parents.com/blogs/food-scoop/2015/08/03/nutrition/extreme-picky-eating-and-anxiety-a-new-study-finds-a-surprising-link/ 

Iar aici m-a bufnit plansul pentru ca aici cred ca voi gasi destul de greu pe cineva specializat pe asa ceva: http://www.extremepickyeating.com/define-extreme-pickyeating/

 

Ca sa intelegeti cum decurge la noi masa: "Your child can smell the brown rice cooking and notes it is different. He’s never liked the stir-fry, and after several minutes of tense negotiations he agrees to try two grains of brown rice. He cries, sobs and gags before he has even tried it. After he eats one grain, he is allowed to have a dry toaster waffle.

 

Ce e mai rau este ca Efrem il copiaza desi el e deschis la noutati si e curios cand manancam ceva. Dar in momentul in care Luca refuza, nu mai vrea nici el.  [batcap]

 

Deci sfaturi, idei, cunoasteti persoane care trec sau au trecut prin asa ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 371
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hm nu mi-a postat tot mesajul. Simptomele lui Luca se regasesc fix in articolul acesta: http://www.extremepickyeating.com/define-extreme-pickyeating/ 

 

"Your child can smell the brown rice cooking and notes it is different. He’s never liked the stir-fry, and after several minutes of tense negotiations he agrees to try two grains of brown rice. He cries, sobs and gags before he has even tried it. After he eats one grain, he is allowed to have a dry toaster waffle." 

 

Deci, stiti pe cineva care trece sau a trecut prin asa ceva? Incerc sa il ajut si chiar nu stiu cum in afara de a nu-l stresa cu mancarea sau a-l forta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grrrr, iar nu mi-a postat decat primul rand :( Deci Luca este fix: Your child can smell the brown rice cooking and notes it is different. He’s never liked the stir-fry, and after several minutes of tense negotiations he agrees to try two grains of brown rice. He cries, sobs and gags before he has even tried it. After he eats one grain, he is allowed to have a dry toaster waffle." 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, 

Azi ajunge A acasa la Vaslui . .. in sicriu  [smulgpar]

Nu va pot descrie ce suparata sunt de nedreptatea asta, peste doua saptamani Ar fi implinit 16 ani.

 

VA dati seama??? Nu a avut Sansa sa iubeasca, sa fie iubita, sa realizeze pe ce lume este, sa viseze etc.

O mare porcarie, tot asta spun!

 

Mai ales acum ca sunt mama mi Se pare ingrozitor... Numai la maica-sa ma gandesc. Cum a plecat din It fara fata, cum a ajuns la casa lor, cum a intrat in camera fetei, cum azi ajunge fata "acasa" dar nu sanatoasa Si pe picioarele ei, hlizindu-se Cu amicele ei asa cum mereu mi-am inchipuit ca Se va intampla.

 

Si sunt furioasa ca Asa ceva Se poate intampla.

Offf

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...