Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 - capitolul 6


Recommended Posts

Ne-a trimis la o fosta colega care e orelistă si care mi-a zis ca sunt inconștienta ca am lăsat copilul in halul asta. I-am arătat patru hârtii de la patru medici care spuneau ca e ok( intre vizitele de mai sus am mai fost si la pediatru lui Andrei). A rămas masca....si ne-a dat antibiotic, l-a aspirat in ambele urechi cu un tub subtire atasat la un aparat. Andrei a zis ca nu il durea desi cam plângea. Ne-a zis ca nu crede ca scapam fara internare si fără antibiotic in vena dar ne lasa acasa si sa ii dau antibiotic seara si ceva picuri in urechi si dimineata următoare mergem la aspirat si va lua o decizie. Dimineata a zis ca a reactionat nesperat de bine la antibiotic si picături si ne-am tot dus la aspirat in saptamana aia. Acum sunt la job dar cand ajung acasa iti spun ce scrie pe hârtiile de la ea pt ca nu îmi aduc aminte sa imi fi zis ca e puroi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 371
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu are nici un rost sa te invinovatesti. Mie mi-a zis la un control un medic orl ca are copii care au facut otita sub stricta lui supraveghere si aspirati. Plus ca eu am o colega care niciodată nu a fost la Orl cu copilul ei pt ca nu a avut motive. Si m-a tot auzit pe mine si s-a dus asa la un control si i-au zis ca are copilul lichid in spatele urechii nu se stie de când si trebuie drenate cu tuburi.....s-a speriat dar a scăpat pana la urma cu picuri in nas. Eu dupa fiecare raceala cu muci il apas in spatele urechii, ii soptesc chestii din spate si odata la câteva luni mă duc la.orl. Ultima data a fost in ianuarie si era ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...