Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 - capitolul 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 371
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

Ce mai faceti? Cum sunteti?

Noi am terminat cu Aikido. Am avut o discutie cu David, asa ca intre oameni mari  [:)]  si l-am intrebat daca îi place si daca mai vrea sa mearga. Mi-a zis nu. Vrea altceva. Asa ca ieri l-am dus la inot. A fost super mega incantat. A intrat in apa fara probleme si s-au balacit o ora. Pe burta, pe spate. Bine, aveau si brâu si colac de spuma si pluta. Unul dintre antrenori a stat la inceput mai mult pe langa el. Mai multe emotii am avut eu  [batcap]

Ce noutati mai aveti?

Pupici, o zi faina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina sa stii ca Matei e mare fan inot. Azi il ducem de pilda a treia oara sapt asta. Merge de 2 ori de obicei, mai putin daca e bolnav. De la 4 luni jumate merge si acum inoata f bine, singurel. De la 3 ani nu am mai folosit baghete ajutatoare (nu am folosit deloc colac si aripioare asa ne-au educat instructorii) nici cu noi la mare nici la lectii. Deja anul trecut la aproape 4 ani statea in piscina de 4m adancime singur (cu noi pe faza, pe langa, dar nu in piscina). Avea o placa din aia mica la indemana pt cazul in care oboseste. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Mare sportiv ai acolo Anamaria. F bine ca merge asa des la înot ca e extrem de sănătos.

Andrei merge de doua ori cu gradi. A trecut la avansati si zice ca face lungimi de bazin mare. Abia astept să mergem sa il vedem. Si el înoată fara nimic dar distante scurte. La ore de inot are un brâu si in mana ceva ca un binoclu care se numeste plutitor.

Va las ca iesim in parc cu bicicleta, trotineta, rolele si minge. Va fi o zi lunga.

weekend fain

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello,

 

Scuze ca apar asa tarziu, v-am scris de 2x kilometri de mesaje Si prima data nu eram logata, a 2a data nu am apucat sa il trimit.

D e bine, sunt 4 saptamani de la procedura Si ptu ptu, nu a mai fost bolnav!!! Minune mare de tot! A avut muci, acum s-a cam ingrosat treaba la amandoi, cred ca au racit, dar E incomparabil mai bine.

 

Eu am redescoperit goblenul inceput acum 3 Ani sau mai bine Si iar sunt addicted. In fiecare seara dupa ce adorm copiii eu cos. Tare bine e , dar nu mai fac treaba mai deloc!

Altfel suntem bine. nimic stralucitor.

 

Norma, te invidiez maxim ca A face inot la gradinita. Nu tb sa alergati  Voi dupa job Cu el.

 

Mor de somn, va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Gabi mă bucur ca ai scris ca ti-am.simtit lipsa.

Ce bine ca a trecut operatia cu bine. Sa treacă cu bine raceala si mucii. Spor la pasiunea ce ai redescoperit-o cred ca te relaxeaza. Eu sunt f neîndemânatica- parca as avea doua mâini stângi.

Anamaria sănătate piciului. Imi pare rau ca s-a îmbolnăvit.

Noi suntem ok deocamdată (sper sa ne tina). Mai mult pe afara prin parcuri. Asteptam Pastile sa vopsim.oua si sa mai avem.niste zile libere.

Sa aveti o saptamana usoara si SANATATE tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello mamici!

Ma bucur ca sunteti bine, sanatate picilor!

David a mers la gradi 4 zile dupa otita, apoi pe weekend a fost cam suparat. Luni a inceput sa faca febra si m-am luptat cu antitermice pana joi. Facea 39.5-41. L-am bagat inclusiv i vana in apa dezmortita. De joi am trecut pe antibiotic (iar), a iesit la analize ca e bacterian.

Duminica noaptea ne-au spart masina si i-au furat lui Dani toate sculele. Suntem foarte suparati, unii muncesc de le sar ochii si altii fura. Suntem si in paguba mare si cu masina vandalizata. Politia nu prea ne-a dat sanse, nu-i vad cercetand nimic.

Cam astea sunt noutatile noastre, din pacate.

O Saptamana Mare binecuvantata sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooooffff Corina, nu pot sa cred. Imi pare tare rau. Probabil ca e cineva care stia exact ce are Dani in masina. Sănătate multa lui David. Am tot citit in ultima vreme articole scrise de Craiu Mihai si are un articol in care recomanda guma cu xylitol pt cei care fac des otita. Caută si tu articole sau intreaba pe pediatru daca e ok. Poate ajuta si asta. Imi pare rau ca aveti atatea probleme. Sănătate multa si Sărbători fericite, linistite si pline de bunătate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...