Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 - capitolul 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 371
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello. Noi am depasit momentul dar f greu. Cu multă răbdare si explicatii. A avut o lunga perioada in care a refuzat sa mai joace Piticot. Pt ca pierdea. I-am explicat ca e joc de noroc si chiar nu e nici un motiv sa se supere. E doar de distracție si de petrecere a timpului împreună. Cu chiu cu vai am reînceput si daca pierdeam ii multumeam pt jocul frumos si distractia oferita. La nu te supăra frate l-am mai si lăsat sa castige, am mai si jucat unele jocuri fara miza doar sa ii explic strategii, am mai jucat pe echipe el alegea cu care din noi e in echipa si asa încet încet a ajuns la jocuri de strategie sa zica offd nu am jucat bine . Nu e fericit dar accepta înfrângerea. Si jucam de mai multe ori pana tot castiga. Succes si nervi de otel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A si ce a contat f mult a fost următorul argument: I-am zis ca daca merge in tabere sau vor veni copii la el nu se vor putea juca cu el daca plânge si face crize cand pierde. Nimeni nu castiga mereu. Si isi va pierde din prieteni. Pt ca ei vor sa se distreze nu sa asiste la crize. Si am avut invitat un baietel mai mare la noi care cand a vazut cate jocuri are Andrei evident a dorit să se joace. Si ia ghiciti voi cu cine s-a jucat? Cu mine...pt ca Andrei era in faza nu joc ca pierd. Si Andrei era la lego si eu jucam Piticot cu invitatul si ne distram. Si dupa ce a plecat l-am întrebat pe Andrei: Nu era mai bine daca exersai toate jocurile cu mine pana acum.si erai expert si te distrai cu baietelul ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Neatza! Am incercat si noi mistigri il aveam si cu Andra (si Uno dar tb sa il caut), s-a suparat cand a pierdut dar nu f rau. Norma o sa mai incerc cateva din lista ta multumesc ca ne-ai dat-o! Cand mai descoperi sa ne zici te rog. Noua ne mai place maimu stie ca joc educativ. In rest f mult duplo/lego in faza asta. Si ii plac seriile de carti pe care le am de la Andra cu prima mea carte de istorie, prima mea carte de intrebari, prima mea carte de curiozitati (editura rao nu stiu daca s-au republicat)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra a dat 8 examene din 10 la bio si chimie pt UK si incepe acusi bacul romanesc. Inca stres si emotii

Voi ati inceput sa va ganditi la alegerea scolii pt bobocei? Noi ne framantam deja si suntem tare nehotarati... daca vreti sa impartasiti la ce va ganditi as aprecia, caut inspiratie :)

Pupam cu drag mamici si bobocei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Tinem pumnii Andrei. Sa ne tii la curent.

Noi ne-am decis dar f greu si ne-am frământat mult cu scoală. Pana la urma va merge anul viitor in toamna la o scoală privata. E acreditata, are rezultate bune, copiii sunt relaxati. Fac mult sport, limbi străine, muzica. Sper sa fie o decizie buna. Mi-as dori sa fie relaxat la.scoala. Mâncarea e f sănătoasă, au nutriționist cu care se consulta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

F bine suna scoala voastra, Norma. 

Un stres- o nemultumire, de fapt, nu ma pot stresa ca nu pot influenta nicicum - e mancarea de la scoala. 

 

Anamaria, bafta in continuare lui Andra!

 

Eu maine merg Cu Stef la scoala, avem sesiunea de informare, Welcome to Kindergarten Se numeste. Sunt curioasa cum va fi. El E f nerebdator sa mearga la scoala.

Duminica plecam in Romania pt doua saptamani, el Abia asteapta, E f incantat! IL Voi avea pe Dragos in brate tot drumul, sper sa fie ok. 

 

Sa aveti o saptamana buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun Gabi spre Romania, vacanta placuta.

Ai gasit scaun? Ai comandat? Vezi ca Lidl in Romania in 1 iunie vor apărea ceva jocuri la 25 lei parca cu care te poti juca în călătorii. Daca ai pe cineva sa ti le ia. Intra pe lidl.ro si vezi in 1 iunie daca nu cumva le ai deja.

 La multi ani boboceilor de 1 iunie daca nu mai am timp sa intru ( acum sunt la coafor cu vopsea in cap, deci am timp).

Pupici tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...