Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 - capitolul 6


Recommended Posts

Da, Norma, am luat scaun din USA. 

Am vazut doar 3 jocuri la Lidl, E ok. Voi lua cateva seturi de carti de Joc si e ok. Am pus cateva jocuri si niste desene animate pe tableta si va fi in Rai, nu a mai avut acces la tableta de anul trecut din vacanta. Incerc sa il tin departe cat pot de mult.

 

MA culc, dorm pe mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 371
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello.

ce faceti voi?

Noi ne-am întors din vacanta de pe valea Prahovei. Am fost la pestera Ialomitei, la Crucea Caraimanului, la muzeul trenulețelor din Sinaia si la castelul Bran. A fost o vacanta f sportiva, in aer curat. F mult ne-a plăcut. Sa aveti o saptamana frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragelor!

noi suntem bine..ma rog, uneori mai bine. David e varza dupa varicela, am bifat deja 2 viroze cu crize de astm. Dupa cea mai recenta am ajuns putin si la spital.

Acum e la gradi, merge 3-5 zile pe luna. Maine avem serbare, e lupul din cei trei purcelusi.

Nu a mai fost la inot, ba varicela, ba raceala nu l-au lasat.

Am fost si noi plecati we trecut la Baile Boghis, un strand cu apa termala si ne-a placut foarte mult. Era foarte mare, multa verdeata, multe bazine, cazarea super. Si a fost foarte ieftin, au avut ceva pachet de Rusalii. S-a balacit mult, avea mult curaj, a stat in apa pana la gat fara colac. Chiar si cele 4-5 ore de inot si-au spus cuvantul.

Eu nu lucrez inca. In mai a aparut un post de assistent farmacist PL (postliceala) si mi-am depus dosarul pentru concurs, insa nu mi-a fost aprobat pentru ca eu am diploma de colegiu universitar. Va vine sa credeti?? Asa ca astept alta oportunitate.

Norma ce vacanta faina! Cum e Andrei?

Gabi cum e in Ro? Cum sunt picii?

Anamaria felicitari Andrei, bafta in continuare! Grecia? Ce fain! Unde ati fost?

Oli cum sunteti?

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello Cori,

Andrei e f bine, multumesc de întrebare. Merge la gradi, acum e in febra schimbului de steekez de la Lidl. Ii mai lipsesc patru din naveta spațială si el face schimb in sensul ca face cadou toate dublurile dar nu primeste nimic in schimb. Merge la înot de doua ori pe săptămână - ieri a sărit de la trambulina in apa si sta cu ochii deschisi in apa putin. E f mândru de el.

In rest asteptam si noi vacanta.

Imi pare rau ca ai tras atat de mult cu David dupa varicela. Sănătate multa. Super nasol ca nu te-au primit pt ca esti peste nivelul cerut de ei. Succes in continuare.

Pupici tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Eu sunt suparata rau. Maya iar si-a rupt mana. Dreapta de data asta. Am ajuns ieri acasa si cat o scoteam pe S din scaun, M alerga prin parcare. La un moment dat a cazut, cu mana dreapta pe bordura si tot corpul peste ea. A plans, o durea in zona antebratului, apoi a durut-o din ce in ce mai putin, pana a zis gata, nu o mai doare deloc. Am iesit in parc, si nici nu am trecut de blocul nostru, ca i s-a oprit roata de la trotineta intr-un sambure si a cazut. Din nou pe mana dreapta!!! De data asta la incheietura, unde s-a si rupt. Acum e in gips si o doare :(((

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, bafta Andrei in continuare! 

Cori, multa sanatate lui David! Ale mele au fost f ok dupa varicela, Doamne ajuta!

v-am zis ca a facut si S varicela dupa M? O forma foarte naspa, febra 5-7 zile, intr-o noapte ajunsese la 40.5. Muuuulte bube, peste tot, inclusiv fund, labii, interiorul pleoapelor, gura... Asta a fost in saptamana dinainte de 1 mai. Am scapat si de aia. 

Gabi, sunteti in Romania?

 

ce curajosi boboceii vostri in apa!

saptamana viitoare voiam sa o inscriu pe M la dansuri. Mda, mai avem de asteptat cu mana rupta acum! 

Marti are si serbare. O sa o duc asa, ca imi pare rau de ea cat s-a pregatit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinuka - in Grecia am fost la Afitos. Imi pare rau ca e asa mult bolnav  David :( si cred ca macar el se bucura si profita ca e cu tine pana gasesti job - tin pumnii!!!

Oli - si de Maya tare rau imi pare ce aud. Si Andra a avut mana rupta la 4 ani jumate si la 8 ani jumate (prima oara in leagan a doua oara sarit de pe banca). 

Multumesc tuturor de felicitari pt Andra dar 9 din 10 nu era nota era numarul examenului :) acum le-a dat pe toate 10 de uk (5 bio 5 chimie). Are ielts si ecdl date, deci pt romanesc a scapat de engleza si competente digitale, mai are doar romana scris, istorie si psihologie (in sapt 26 iunie). 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...