Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 - capitolul 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 371
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi suntem ok. Ne-am intors joi din concediu. Am fost 8 zile in Turcia, cu toti copiii (inclusiv Dani). Acum ne pregatim de gradinita. Am fist la shopping 2 zile ca mi-am dat seama ca mai toate hainele Mayei au ramas mici sau au intrat la apa, nu stiu! Sotul zice ca s-a inaltat ea f mult. Am si cantarit-o, are 20.200 kg. A luat 1 kg in 4 luni, ceea ce e f bine, ca de vreo 1.5 ani tot fluctua pe la 18-19. Cred ca si-a spus cuvantul si tratamentul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La recomandarea unui medic exceptional, care parca vorbeste de copiii mei cand prezinta diverse crize de astm, nu am mai intrerupt tratamentul cu Singulai la S si Montelukast la M, asa cum imi recomandau diversi habarnisti, sa le dau doar pe perioada iernii, sau 15 zile sau 3 luni sau-sau. Maya a facut 1 an de cand il ia, iar S 9 luni (cu o intrerupere regretabila in martie de 2 sapt). Cocluzia e ca din martie nu am mai folosit Ventolin sau Flixotide. Acum au amandoua ceva muci (eu sunt racita cobza). Sophiei ii fac lavaj cu ser de 3 zile, Mayei nimic. Si Doamne ajuta, sunt bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello . Îmi pare rău pt Andra. Sper sa reușească sa își găsească in România ceva ce ii place. Succes.

 

Oau Oli ce bine e Maya. Andrei are 17.300 și 110 cm. Andrei mănâncă f mult și f diversificat dar e.slabut. E adevărat că nu sta o clipa. 

 

Miercuri merge și el la.gradi. Sa ne scrii cum a fost prima zi de grădiniță a Mayei. 

 

Noapte buna tuturor și o săptămână ușoară.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, mie imi apare doar o data postarea, nu de 3 ori.

 

La noi prima zi a fost naspa. Pana la 10.30 M a facut de 3 ori diaree si a vomat o data. Dupa somnul de pranz s-a trezit cu febra. Era toata pleostita. La 10 min dupa Panadol ii scazuse febra, la 1h iar i/a crescut. Acum seara a cerut la 8.30 la somn, ea care trag de ea la 11 sa se culce. E subfebrila, trasa la fata si apatica. Urasc sa o vad asa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...