Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu am crezut mult timp ca ma voi intoarce, dar dupa concediul in Romania din vara, sigur nu o voi mai face.

Atunci mi-am data seama ca din pacate, nu ma voi readapta niciodata si ca "acasa" este locul in care locuiesc acum.

 

Fiecare are motivatiile lui.

Daca tu simti ca pentru tine este mai bine in Romania, intoarce-te. Altfel ai sa te intrebi toata viata de ce n-ai facut-o.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa nu devina subiectul eterna lupta Romania si strainatare, dar tare ne bate gandul sa ne intoarcem acasa. Mai sunt curajosi? Cum va este? Ne-ar prinde bine sa citim si experientele altora.

 

1. Depinde in ce zona a Romaniei.

 

2. Fara capital serios, nu are rost.

 

3. Daca o faceti, fiti discreti cu cei din jur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde....e bine sa stai ft bine sa te gandesti, la ce anume va face sa va ganditi sa reveniti, ce oportunitati aveti acolo si ce oportunitati aveti aici, sa luati in calcul si perioada de adaptare....

Cainii cu colaci in coada nu umbla nicaieri....iar daca te intorci si incepi sa compari totul, cam nasol. 

Pt unii adaptarea e mai usoara, pt altii mai grea....eu, de ex, nu m-am putut adapta in alta parte asa ca mi-a fost relativ usor sa ma intorc insa mi-a luat ceva sa ma readaptez. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...