Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mergeti la vot? De ce?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt ca un cetatean turmentat: nu stiu cu cine sa votez... Chiar nu stiu de data asta. In situatii de astea, fie am ramas acasa, fie m-am dus (fara o optiune clara) si m-am bazat pe inspiratia de moment  [:)]

 

De mers la vot, pot sa merg, ca nu mi-e lene, sectia de vot e chiar langa casa... dar ma duc acolo si ce fac, aia e intrebarea...  [alcool]

 

Mai am 5 zile de gandire...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cat de mari sunt cozile :)

 

Daca e cum am vazut la prezidentiale, nu cred, ca trebuie sa iau copiii dupa mine, si nu stiu cata rabdare ar avea sa stea la cozi, mai ales ca nu e chiar vremea de stat afara . Daca sunt decente, probabil ca merg, sectia de vot e la 45 minute distanta de mine, adica super ok tinand cont ca altii merg cu orele.

 

Problema e ca sunt rupta de politica de ceva timp, si habar n-am ce sa votez, dar sigur nu psd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cat de mari sunt cozile :)

 

Daca e cum am vazut la prezidentiale, nu cred, ca trebuie sa iau copiii dupa mine, si nu stiu cata rabdare ar avea sa stea la cozi, mai ales ca nu e chiar vremea de stat afara . Daca sunt decente, probabil ca merg, sectia de vot e la 45 minute distanta de mine, adica super ok tinand cont ca altii merg cu orele.

 

Problema e ca sunt rupta de politica de ceva timp, si habar n-am ce sa votez, dar sigur nu psd.

Cam asa sunt si eu, nu stiu cu cine, dar nu cu PSD, Dragnea & co.

 

In cazul tau nu functioneaza votul prin corespondenta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cam asa sunt si eu, nu stiu cu cine, dar nu cu PSD, Dragnea & co. In cazul tau nu functioneaza votul prin corespondenta?

 

Ba da, as fi putut sa ma inscriu in registrul electoral, dar cum sectia de votare era aproape, si cum oricum nu stiam cu cine sa votez, n-am facut-o la timpul potrivit, iar acum e tardiv. nici nu stiam cand sunt alegerile, nu m-am mai agitat cu politica in ultimul an.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Eu sunt ca un cetatean turmentat: nu stiu cu cine sa votez... Chiar nu stiu de data asta. In situatii de astea, fie am ramas acasa, fie m-am dus (fara o optiune clara) si m-am bazat pe inspiratia de moment  [:)]

 

De mers la vot, pot sa merg, ca nu mi-e lene, sectia de vot e chiar langa casa... dar ma duc acolo si ce fac, aia e intrebarea...  [alcool]

 

Mai am 5 zile de gandire...

ok dar stii cu cine nu vrei sa votezi, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...