Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mergeti la vot? De ce?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mergem, mergem, niciodata nu am lipsit. E un drept pe care trebuie sa il exercit. Fiecare vot conteaza chiar daca ti se pare ca nu si chiar daca nu iese partidul pe care il doresti.

 

In rincipiu nu am cu cine vota. Liberalii s-au facut de rusine. Gorghiu aia e o mare greseala.

Dar o sa votez cu USR - partid nou sa-i dau o sansa in viitoul Parlament. Sper sa prinda ceva mandate si poate, poate aduc ceva suflu.

===

 

PSD va iesi sigur cu peste 40%. Asta este, din pacate nu cred ca vom scapa niciodata de Dragnea si Ponta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Usr-ul e al lui Nicusor Dan cumva?

Ca si pe mine tot spre ei ma trage ata, nu imi pun sperante prea mari in ei nici sa iasa, dar macar nu e psd, si nici raul mai mic, gen pnl-ul din trecut. Si altii nu mai stiu, ca tariceanu sau basescu care am inteles ca au partide ies din discutie, niciunul nu e mai breaz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AHAHAA, deci am gasit si m-am uitat cine candideaza in circumscriptia 43- Diaspora:

STRĂINĂTATE

Nu va zic de nume, ca nu cunosc nici unul, m-am uitat la profesie si ocupatie ca asta era prin tabele si concluzia mea e ca in afara de faptul ca unii incurca notiunile , 3/4 nu au nici cea mai mica pregatire pt a face legi. Un Antreprenor de profesie cu ocupatia Mecanic montator care poate fi gasit pe listele PRU (cine sunt astia?? ) nu ma prea atrage la vot.

 

PS: ungurii au si un domn necalificat ca si profesie si asistent relatii publice la ocupatie, candidat la camera deputatilor .. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Depinde cat de mari sunt cozile :) .

 

S-au deschis sectii suplimentare, veifica pe situl MAE.

 

 

Romanii din diaspora trebuie sa mearga neaparat cu dovada rezidentei/ domiciliului in strainatate la ei.

 

aici e actul pe situl MAE http://www.mae.ro/sites/default/files/file/anul_2016/2016_alegeri/omae500.pdf

 

 

Si actele acceptate in UK

post-96777-18913_thumb.png

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

S-au deschis sectii suplimentare, veifica pe situl MAE. Romanii din diaspora trebuie sa mearga neaparat cu dovada rezidentei/ domiciliului in strainatate la ei. aici e actul pe situl MAE http://www.mae.ro/sites/default/files/file/anul_2016/2016_alegeri/omae500.pdf Si actele acceptate in UK

 

M-am uitat zilele trecute, de fapt sotul s-a uitat, cea mai apropiata sectie e la vreo 15 mile distanta de mine, in Birmingham. Nu cred sa am o alta mai aproape, desi sunt multi romani in zona mea.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...